Groenpeil

Tzummarum Noord in Waadhoeke

Buurt in wijk Tzummarum, gemeente Waadhoeke, postcodegebied 8851. 600 inwoners in 271 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 140 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
271
CBS 2025
Inwoners
600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 261.000
CBS 2025, gemeente € 269.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
40,0%
EP-Online, 140 gelabeld
Dekking energielabels
51,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tzummarum Noord
Labelverdeling Tzummarum Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%1
A+++1,4%2
A++1,4%2
A+0,7%1
A26,4%37
B9,3%13
C22,9%32
D15,7%22
E5,0%7
F4,3%6
G12,1%17
Totaal gelabeld100%140
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%71
A+++3,8%472
A++1,0%123
A+2,2%270
A28,9%3.571
B14,6%1.804
C24,4%3.024
D8,3%1.030
E5,1%629
F3,9%484
G7,2%891
Totaal gelabeld100%12.369
Energielabels Tzummarum Noord vergeleken met Waadhoeke
LabelStavenTzummarum NoordWaadhoeke
A++++0,7%0,6%
A+++1,4%3,8%
A++1,4%1,0%
A+0,7%2,2%
A26,4%28,9%
B9,3%14,6%
C22,9%24,4%
D15,7%8,3%
E5,0%5,1%
F4,3%3,9%
G12,1%7,2%

Tzummarum Noord Waadhoeke

Deze verdeling gaat over de 51,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tzummarum Noord vergeleken met Waadhoeke
BouwperiodeStavenTzummarum NoordWaadhoeke
vóór 194534,3%22,5%
1945–196427,9%11,6%
1965–197411,4%20,8%
1975–19911,4%19,7%
1992–200518,6%12,3%
2006–20143,6%7,0%
2015 en later2,9%6,2%

Tzummarum Noord Waadhoeke

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tzummarum Noord vergeleken met Waadhoeke
WoningtypeStavenTzummarum NoordWaadhoeke
Vrijstaand40,7%28,0%
Twee-onder-een-kap48,6%37,8%
Hoekwoning5,0%6,5%
Tussenwoning5,7%14,8%
Appartement0,0%12,5%
Onbekend type0,0%0,4%

Tzummarum Noord Waadhoeke

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
74
27,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
291 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Tzummarum

Alle buurten in Waadhoeke

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.