Postcodegebied 9301 Noordenveld
Postcodegebied 9301 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Noordenveld, gemeente Noordenveld. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9301 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.734
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 349.370
- CBS 2025
- Label A of B
- 47,7%
- EP-Online, 3.734 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 37
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 44 |
| A+++ | 1,7% | 62 |
| A++ | 1,2% | 45 |
| A+ | 1,6% | 58 |
| A | 25,0% | 934 |
| B | 17,1% | 638 |
| C | 30,6% | 1.143 |
| D | 12,2% | 456 |
| E | 5,7% | 211 |
| F | 2,8% | 104 |
| G | 1,0% | 39 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.734 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 44 | |
| A+++ | 1,7% | 62 | |
| A++ | 1,2% | 45 | |
| A+ | 1,6% | 58 | |
| A | 25,0% | 934 | |
| B | 17,1% | 638 | |
| C | 30,6% | 1.143 | |
| D | 12,2% | 456 | |
| E | 5,7% | 211 | |
| F | 2,8% | 104 | |
| G | 1,0% | 39 |
Deze verdeling gaat over 3.734 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,8% | 104 | |
| 1945–1964 | 15,8% | 590 | |
| 1965–1974 | 40,4% | 1.507 | |
| 1975–1991 | 21,3% | 795 | |
| 1992–2005 | 11,0% | 410 | |
| 2006–2014 | 4,6% | 173 | |
| 2015 en later | 4,2% | 155 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 9301
- Industrieterrein Roden 168 woningen
- Roden 3.858 woningen
- Roden West 3.058 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.