Postcodegebied 9648 Veendam
Postcodegebied 9648 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Veendam, gemeente Veendam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 9648 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.470
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 283.557
- CBS 2025
- Label A of B
- 56,9%
- EP-Online, 1.470 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 10
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 31 |
| A+++ | 8,5% | 125 |
| A++ | 1,4% | 21 |
| A+ | 2,3% | 34 |
| A | 28,9% | 425 |
| B | 13,6% | 200 |
| C | 16,3% | 239 |
| D | 9,2% | 135 |
| E | 6,2% | 91 |
| F | 4,7% | 69 |
| G | 6,8% | 100 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.470 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 31 | |
| A+++ | 8,5% | 125 | |
| A++ | 1,4% | 21 | |
| A+ | 2,3% | 34 | |
| A | 28,9% | 425 | |
| B | 13,6% | 200 | |
| C | 16,3% | 239 | |
| D | 9,2% | 135 | |
| E | 6,2% | 91 | |
| F | 4,7% | 69 | |
| G | 6,8% | 100 |
Deze verdeling gaat over 1.470 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 24,8% | 365 | |
| 1945–1964 | 13,8% | 203 | |
| 1965–1974 | 9,7% | 143 | |
| 1975–1991 | 15,3% | 225 | |
| 1992–2005 | 18,9% | 278 | |
| 2006–2014 | 9,0% | 133 | |
| 2015 en later | 8,4% | 123 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 9648
- Bareveld 120 woningen
- Boven-Wildervank 547 woningen
- Veendam-Sorghvliet 3.705 woningen
- Verspreide huizen 339 woningen
- Wildervank 1.435 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.