Groenpeil

Veendam-Sorghvliet in Veendam

Buurt in wijk Wijk 00 Veendam-kern, gemeente Veendam, postcodegebied 9641 en postcodegebied 9642 en postcodegebied 9648. 7.925 inwoners in 3.705 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.261 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,1%.

Woningen
3.705
CBS 2025
Inwoners
7.925
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 215.000
CBS 2025, gemeente € 239.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
39,3%
EP-Online, 2.261 gelabeld
Dekking energielabels
61,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veendam-Sorghvliet
Labelverdeling Veendam-Sorghvliet
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%4
A+++0,6%13
A++0,2%4
A+0,9%21
A22,6%510
B14,9%336
C41,0%927
D16,2%366
E2,5%57
F0,9%21
G0,1%2
Totaal gelabeld100%2.261
Ter vergelijking: gemeente Veendam
Ter vergelijking: gemeente Veendam
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%91
A+++4,0%328
A++1,3%106
A+2,0%165
A24,7%2.020
B16,9%1.376
C24,9%2.031
D11,6%944
E5,1%415
F3,5%288
G4,9%398
Totaal gelabeld100%8.162
Energielabels Veendam-Sorghvliet vergeleken met Veendam
LabelStavenVeendam-SorghvlietVeendam
A++++0,2%1,1%
A+++0,6%4,0%
A++0,2%1,3%
A+0,9%2,0%
A22,6%24,7%
B14,9%16,9%
C41,0%24,9%
D16,2%11,6%
E2,5%5,1%
F0,9%3,5%
G0,1%4,9%

Veendam-Sorghvliet Veendam

Deze verdeling gaat over de 61,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veendam-Sorghvliet vergeleken met Veendam
BouwperiodeStavenVeendam-SorghvlietVeendam
vóór 19450,5%15,4%
1945–19640,1%13,1%
1965–197463,5%23,5%
1975–199128,4%24,1%
1992–20055,6%13,6%
2006–20140,8%4,7%
2015 en later1,2%5,6%

Veendam-Sorghvliet Veendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 63,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veendam-Sorghvliet vergeleken met Veendam
WoningtypeStavenVeendam-SorghvlietVeendam
Vrijstaand8,3%22,1%
Twee-onder-een-kap25,3%23,5%
Hoekwoning9,7%5,3%
Tussenwoning32,2%19,0%
Appartement24,5%30,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Veendam-Sorghvliet Veendam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
1.563
42,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
5.618 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
43 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Veendam-kern

Alle buurten in Veendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.