Groenpeil

Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving in Putten

Buurt in wijk Wijk 01 Bosgebied en Krachtighuizen, gemeente Putten, postcodegebied 3881. 1.450 inwoners in 590 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 682 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
590
CBS 2025
Inwoners
1.450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 666.000
CBS 2025, gemeente € 517.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
33,7%
EP-Online, 682 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving
Labelverdeling Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,9%13
A++0,7%5
A+1,6%11
A15,5%106
B13,8%94
C32,1%219
D13,2%90
E14,5%99
F2,9%20
G3,5%24
Totaal gelabeld100%682
Ter vergelijking: gemeente Putten
Ter vergelijking: gemeente Putten
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%92
A+++6,5%338
A++1,4%74
A+2,2%116
A29,9%1.551
B13,9%721
C24,4%1.265
D8,4%436
E4,8%251
F2,8%147
G3,8%199
Totaal gelabeld100%5.190
Energielabels Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving vergeleken met Putten
LabelStavenVerspr.h. Krachtighuizen en omgevingPutten
A++++0,1%1,8%
A+++1,9%6,5%
A++0,7%1,4%
A+1,6%2,2%
A15,5%29,9%
B13,8%13,9%
C32,1%24,4%
D13,2%8,4%
E14,5%4,8%
F2,9%2,8%
G3,5%3,8%

Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving Putten

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving vergeleken met Putten
BouwperiodeStavenVerspr.h. Krachtighuizen en omgevingPutten
vóór 19456,2%8,9%
1945–19647,9%11,0%
1965–19742,9%14,6%
1975–199128,7%20,9%
1992–200538,6%14,7%
2006–201413,2%17,3%
2015 en later2,5%12,6%

Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving Putten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving vergeleken met Putten
WoningtypeStavenVerspr.h. Krachtighuizen en omgevingPutten
Vrijstaand63,3%33,8%
Twee-onder-een-kap8,2%21,7%
Hoekwoning0,4%6,1%
Tussenwoning0,0%18,3%
Appartement0,4%15,3%
Onbekend type27,6%4,8%

Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving Putten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
159
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
980 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
33 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Bosgebied en Krachtighuizen

Alle buurten in Putten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.