Postcodegebied 3881 Putten
Postcodegebied 3881 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Putten, gemeente Putten. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3881 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.648
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 548.178
- CBS 2025
- Label A of B
- 40,8%
- EP-Online, 2.648 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 65
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 18 |
| A+++ | 4,6% | 123 |
| A++ | 0,9% | 24 |
| A+ | 1,4% | 37 |
| A | 19,3% | 511 |
| B | 13,9% | 367 |
| C | 30,5% | 808 |
| D | 12,2% | 323 |
| E | 8,1% | 214 |
| F | 4,1% | 109 |
| G | 4,3% | 114 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.648 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 18 | |
| A+++ | 4,6% | 123 | |
| A++ | 0,9% | 24 | |
| A+ | 1,4% | 37 | |
| A | 19,3% | 511 | |
| B | 13,9% | 367 | |
| C | 30,5% | 808 | |
| D | 12,2% | 323 | |
| E | 8,1% | 214 | |
| F | 4,1% | 109 | |
| G | 4,3% | 114 |
Deze verdeling gaat over 2.648 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,8% | 285 | |
| 1945–1964 | 18,5% | 489 | |
| 1965–1974 | 20,2% | 536 | |
| 1975–1991 | 17,7% | 469 | |
| 1992–2005 | 17,4% | 460 | |
| 2006–2014 | 7,6% | 200 | |
| 2015 en later | 7,9% | 209 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3881
- Koudhoorn 127 woningen
- Putten-Centrum 906 woningen
- Putten-Noord 1.110 woningen
- Putten-Stationsstraat industriegebied 1.642 woningen
- Putten-Zuid-Oost 2.616 woningen
- Verspr.h. Huinen en Halvinkhuizen 534 woningen
- Verspr.h. Krachtighuizen en omgeving 590 woningen
- Verspr.h. Norden, Bijsteren en Hoef 912 woningen
- Verspreide huizen Gerven 162 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.