Groenpeil

Hartkamp in Raalte

Buurt in wijk Raalte, gemeente Raalte, postcodegebied 8101. 1.730 inwoners in 755 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 507 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
755
CBS 2025
Inwoners
1.730
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 348.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
60,2%
EP-Online, 507 gelabeld
Dekking energielabels
67,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hartkamp
Labelverdeling Hartkamp
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%17
A+++12,4%63
A++6,1%31
A+1,4%7
A16,4%83
B20,5%104
C34,1%173
D4,9%25
E0,4%2
F0,4%2
Totaal gelabeld100%507
Ter vergelijking: gemeente Raalte
Ter vergelijking: gemeente Raalte
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%265
A+++6,1%598
A++3,8%374
A+4,8%473
A31,7%3.097
B18,0%1.760
C20,9%2.046
D4,5%443
E2,3%227
F2,0%191
G3,2%311
Totaal gelabeld100%9.785
Energielabels Hartkamp vergeleken met Raalte
LabelStavenHartkampRaalte
A++++3,4%2,7%
A+++12,4%6,1%
A++6,1%3,8%
A+1,4%4,8%
A16,4%31,7%
B20,5%18,0%
C34,1%20,9%
D4,9%4,5%
E0,4%2,3%
F0,4%2,0%
G0,0%3,2%

Hartkamp Raalte

Deze verdeling gaat over de 67,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hartkamp vergeleken met Raalte
BouwperiodeStavenHartkampRaalte
vóór 19450,0%6,2%
1945–19640,8%9,1%
1965–197426,2%19,0%
1975–199166,3%33,9%
1992–20050,8%15,3%
2006–20140,2%9,9%
2015 en later5,7%6,6%

Hartkamp Raalte

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 66,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hartkamp vergeleken met Raalte
WoningtypeStavenHartkampRaalte
Vrijstaand5,3%21,0%
Twee-onder-een-kap28,6%27,4%
Hoekwoning18,3%10,1%
Tussenwoning41,8%23,2%
Appartement5,9%16,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Hartkamp Raalte

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
378
50,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.239 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Raalte

Alle buurten in Raalte

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.