Groenpeil

Westdorp in Raalte

Buurt in wijk Raalte, gemeente Raalte, postcodegebied 8101 en postcodegebied 8102. 1.335 inwoners in 631 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 441 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
631
CBS 2025
Inwoners
1.335
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 364.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
74,8%
EP-Online, 441 gelabeld
Dekking energielabels
69,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Westdorp
Labelverdeling Westdorp
LabelAandeelWoningen
A+++6,6%29
A++6,6%29
A+23,6%104
A30,2%133
B7,9%35
C14,3%63
D6,6%29
E2,5%11
F1,4%6
G0,5%2
Totaal gelabeld100%441
Ter vergelijking: gemeente Raalte
Ter vergelijking: gemeente Raalte
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%265
A+++6,1%598
A++3,8%374
A+4,8%473
A31,7%3.097
B18,0%1.760
C20,9%2.046
D4,5%443
E2,3%227
F2,0%191
G3,2%311
Totaal gelabeld100%9.785
Energielabels Westdorp vergeleken met Raalte
LabelStavenWestdorpRaalte
A++++0,0%2,7%
A+++6,6%6,1%
A++6,6%3,8%
A+23,6%4,8%
A30,2%31,7%
B7,9%18,0%
C14,3%20,9%
D6,6%4,5%
E2,5%2,3%
F1,4%2,0%
G0,5%3,2%

Westdorp Raalte

Deze verdeling gaat over de 69,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Westdorp vergeleken met Raalte
BouwperiodeStavenWestdorpRaalte
vóór 19452,7%6,2%
1945–196413,8%9,1%
1965–197462,8%19,0%
1975–19915,9%33,9%
1992–20051,4%15,3%
2006–20140,2%9,9%
2015 en later13,2%6,6%

Westdorp Raalte

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 62,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Westdorp vergeleken met Raalte
WoningtypeStavenWestdorpRaalte
Vrijstaand9,1%21,0%
Twee-onder-een-kap22,9%27,4%
Hoekwoning14,1%10,1%
Tussenwoning40,1%23,2%
Appartement13,8%16,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Westdorp Raalte

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
71,0%
CBS 2024
Installaties
377
59,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.066 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Raalte

Alle buurten in Raalte

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.