Groenpeil

Rilland - Bath in Reimerswaal

Buurt in wijk Wijk 04 Rilland-Bath, gemeente Reimerswaal, postcodegebied 4411. 100 inwoners in 52 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 18 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 22,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,7%.

Woningen
52
CBS 2025
Inwoners
100
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 244.000
CBS 2025, gemeente € 309.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
22,2%
EP-Online, 18 gelabeld
Dekking energielabels
34,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rilland - Bath
Labelverdeling Rilland - Bath
LabelAandeelWoningen
A5,6%1
B16,7%3
C16,7%3
D11,1%2
E11,1%2
F22,2%4
G16,7%3
Totaal gelabeld100%18
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
LabelAandeelWoningen
A++++4,1%224
A+++1,5%82
A++0,7%37
A+1,4%74
A23,8%1.292
B15,3%828
C24,8%1.348
D10,6%575
E7,2%391
F4,8%263
G5,8%313
Totaal gelabeld100%5.427
Energielabels Rilland - Bath vergeleken met Reimerswaal
LabelStavenRilland - BathReimerswaal
A++++0,0%4,1%
A+++0,0%1,5%
A++0,0%0,7%
A+0,0%1,4%
A5,6%23,8%
B16,7%15,3%
C16,7%24,8%
D11,1%10,6%
E11,1%7,2%
F22,2%4,8%
G16,7%5,8%

Rilland - Bath Reimerswaal

Deze verdeling gaat over de 34,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rilland - Bath vergeleken met Reimerswaal
BouwperiodeStavenRilland - BathReimerswaal
vóór 194566,7%17,1%
1945–196411,1%17,1%
1965–19740,0%17,0%
1975–199116,7%19,2%
1992–20050,0%10,9%
2006–20145,6%10,0%
2015 en later0,0%8,5%

Rilland - Bath Reimerswaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 66,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rilland - Bath vergeleken met Reimerswaal
WoningtypeStavenRilland - BathReimerswaal
Vrijstaand22,2%19,5%
Twee-onder-een-kap38,9%28,8%
Hoekwoning5,6%10,0%
Tussenwoning33,3%25,5%
Appartement0,0%16,0%
Onbekend type0,0%0,2%

Rilland - Bath Reimerswaal

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 04 Rilland-Bath

Alle buurten in Reimerswaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.