Groenpeil

Verspreide huizen Rilland in Reimerswaal

Buurt in wijk Wijk 04 Rilland-Bath, gemeente Reimerswaal, postcodegebied 4411. 335 inwoners in 135 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 52 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 21,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,7%.

Woningen
135
CBS 2025
Inwoners
335
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 389.000
CBS 2025, gemeente € 309.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
21,2%
EP-Online, 52 gelabeld
Dekking energielabels
38,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Rilland
Labelverdeling Verspreide huizen Rilland
LabelAandeelWoningen
A+++1,9%1
A11,5%6
B7,7%4
C17,3%9
D13,5%7
E15,4%8
F13,5%7
G19,2%10
Totaal gelabeld100%52
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
Ter vergelijking: gemeente Reimerswaal
LabelAandeelWoningen
A++++4,1%224
A+++1,5%82
A++0,7%37
A+1,4%74
A23,8%1.292
B15,3%828
C24,8%1.348
D10,6%575
E7,2%391
F4,8%263
G5,8%313
Totaal gelabeld100%5.427
Energielabels Verspreide huizen Rilland vergeleken met Reimerswaal
LabelStavenVerspreide huizen RillandReimerswaal
A++++0,0%4,1%
A+++1,9%1,5%
A++0,0%0,7%
A+0,0%1,4%
A11,5%23,8%
B7,7%15,3%
C17,3%24,8%
D13,5%10,6%
E15,4%7,2%
F13,5%4,8%
G19,2%5,8%

Verspreide huizen Rilland Reimerswaal

Deze verdeling gaat over de 38,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Rilland vergeleken met Reimerswaal
BouwperiodeStavenVerspreide huizen RillandReimerswaal
vóór 194569,2%17,1%
1945–19649,6%17,1%
1965–19740,0%17,0%
1975–19915,8%19,2%
1992–200511,5%10,9%
2006–20141,9%10,0%
2015 en later1,9%8,5%

Verspreide huizen Rilland Reimerswaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 69,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Rilland vergeleken met Reimerswaal
WoningtypeStavenVerspreide huizen RillandReimerswaal
Vrijstaand61,5%19,5%
Twee-onder-een-kap32,7%28,8%
Hoekwoning3,8%10,0%
Tussenwoning1,9%25,5%
Appartement0,0%16,0%
Onbekend type0,0%0,2%

Verspreide huizen Rilland Reimerswaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
42
31,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
162 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Rilland-Bath

Alle buurten in Reimerswaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.