Ridderkerk
Gemeente Ridderkerk in Zuid-Holland, 47.999 inwoners en 21.966 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 21.966
- CBS 2025
- Inwoners
- 47.999
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 346.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 52,3%
- van 14.370 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 65,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 158 |
| A+++ | 4,1% | 594 |
| A++ | 0,5% | 75 |
| A+ | 2,5% | 363 |
| A | 26,0% | 3.735 |
| B | 18,0% | 2.593 |
| C | 26,5% | 3.813 |
| D | 9,6% | 1.378 |
| E | 6,4% | 922 |
| F | 2,7% | 391 |
| G | 2,4% | 348 |
| Totaal gelabeld | 100% | 14.370 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 158 | |
| A+++ | 4,1% | 594 | |
| A++ | 0,5% | 75 | |
| A+ | 2,5% | 363 | |
| A | 26,0% | 3.735 | |
| B | 18,0% | 2.593 | |
| C | 26,5% | 3.813 | |
| D | 9,6% | 1.378 | |
| E | 6,4% | 922 | |
| F | 2,7% | 391 | |
| G | 2,4% | 348 |
Deze verdeling gaat over de 65,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 14.370 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 9,2% | 1.317 | |
| 1945–1964 | 16,2% | 2.333 | |
| 1965–1974 | 26,0% | 3.742 | |
| 1975–1991 | 23,4% | 3.361 | |
| 1992–2005 | 10,4% | 1.496 | |
| 2006–2014 | 5,8% | 835 | |
| 2015 en later | 8,9% | 1.286 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 4,5% | 651 | |
| Twee-onder-een-kap | 11,8% | 1.692 | |
| Hoekwoning | 7,3% | 1.056 | |
| Tussenwoning | 27,4% | 3.944 | |
| Appartement | 48,9% | 7.024 | |
| Onbekend type | 0,0% | 3 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 6.768
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 24,8 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 30,8
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 278
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Ridderkerk
10 buurten met voldoende data. 2 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Bolnes | 3.793 | 58,6% | 64,6% |
| Centrum | 2.491 | 42,4% | 71,6% |
| Donkersloot | 57 | 10,0% | 35,1% |
| Drievliet | 3.635 | 53,2% | 67,3% |
| Het Zand | 1.569 | 91,7% | 57,4% |
| Oost | 2.809 | 50,1% | 68,9% |
| Oostendam | 253 | 47,9% | 55,3% |
| Rijsoord | 1.345 | 43,4% | 64,0% |
| Slikkerveer | 4.230 | 48,7% | 61,8% |
| West | 1.775 | 42,0% | 68,5% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Ridderkerk
- Postcodegebied 2981 Ridderkerk
- Postcodegebied 2982 Ridderkerk
- Postcodegebied 2983 Ridderkerk
- Postcodegebied 2984 Ridderkerk
- Postcodegebied 2985 Ridderkerk
- Postcodegebied 2986 Ridderkerk
- Postcodegebied 2987 Ridderkerk
- Postcodegebied 2988 Ridderkerk
- Postcodegebied 2989 Ridderkerk
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 65,4% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.