Groenpeil

Oost in Ridderkerk

Buurt in wijk Oost, gemeente Ridderkerk, postcodegebied 2981 en postcodegebied 2985 en postcodegebied 2986. 6.195 inwoners in 2.809 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.935 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
2.809
CBS 2025
Inwoners
6.195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 323.000
CBS 2025, gemeente € 346.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
48,9%
EP-Online, 1.935 gelabeld
Dekking energielabels
68,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oost
Labelverdeling Oost
LabelAandeelWoningen
A++0,3%6
A+8,0%155
A22,9%444
B17,7%342
C25,8%500
D10,2%197
E8,2%159
F3,9%76
G2,9%56
Totaal gelabeld100%1.935
Ter vergelijking: gemeente Ridderkerk
Ter vergelijking: gemeente Ridderkerk
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%156
A+++4,1%575
A++0,5%66
A+2,0%277
A25,5%3.622
B18,2%2.575
C27,1%3.846
D9,7%1.369
E6,6%940
F2,8%403
G2,5%357
Totaal gelabeld100%14.186
Energielabels Oost vergeleken met Ridderkerk
LabelStavenOostRidderkerk
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%4,1%
A++0,3%0,5%
A+8,0%2,0%
A22,9%25,5%
B17,7%18,2%
C25,8%27,1%
D10,2%9,7%
E8,2%6,6%
F3,9%2,8%
G2,9%2,5%

Oost Ridderkerk

Deze verdeling gaat over de 68,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oost vergeleken met Ridderkerk
BouwperiodeStavenOostRidderkerk
vóór 19456,9%9,3%
1945–196414,9%17,2%
1965–197467,1%26,4%
1975–19910,4%23,2%
1992–20059,5%10,3%
2006–20141,1%4,9%
2015 en later0,2%8,7%

Oost Ridderkerk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 67,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oost vergeleken met Ridderkerk
WoningtypeStavenOostRidderkerk
Vrijstaand3,0%4,6%
Twee-onder-een-kap8,7%12,2%
Hoekwoning7,1%7,2%
Tussenwoning28,1%28,0%
Appartement53,1%48,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Oost Ridderkerk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
359
12,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 30,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.235 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
24
48 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Ridderkerk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.