Groenpeil

Artiestenbuurt in Rijswijk (ZH.)

Buurt in wijk Wijk 06, gemeente Rijswijk (ZH.), postcodegebied 2284. 2.320 inwoners in 1.342 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.698 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,1%.

Woningen
1.342
CBS 2025
Inwoners
2.320
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 252.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
23,0%
CBS 2025
Label A of B
71,2%
EP-Online, 1.698 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Artiestenbuurt
Labelverdeling Artiestenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++21,7%368
A++15,5%263
A+4,1%69
A23,8%404
B6,2%105
C11,9%202
D7,1%121
E5,8%99
F2,1%36
G1,8%31
Totaal gelabeld100%1.698
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%378
A+++5,3%1.228
A++6,1%1.413
A+4,3%1.009
A22,0%5.117
B10,9%2.535
C23,0%5.350
D12,4%2.899
E8,7%2.037
F3,5%809
G2,2%520
Totaal gelabeld100%23.295
Energielabels Artiestenbuurt vergeleken met Rijswijk (ZH.)
LabelStavenArtiestenbuurtRijswijk (ZH.)
A++++0,0%1,6%
A+++21,7%5,3%
A++15,5%6,1%
A+4,1%4,3%
A23,8%22,0%
B6,2%10,9%
C11,9%23,0%
D7,1%12,4%
E5,8%8,7%
F2,1%3,5%
G1,8%2,2%

Artiestenbuurt Rijswijk (ZH.)

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Artiestenbuurt vergeleken met Rijswijk (ZH.)
BouwperiodeStavenArtiestenbuurtRijswijk (ZH.)
vóór 19450,0%10,7%
1945–196445,2%24,4%
1965–197418,0%25,4%
1975–19911,8%9,8%
1992–20055,0%10,8%
2006–20140,0%7,0%
2015 en later30,0%11,7%

Artiestenbuurt Rijswijk (ZH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 45,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Artiestenbuurt vergeleken met Rijswijk (ZH.)
WoningtypeStavenArtiestenbuurtRijswijk (ZH.)
Vrijstaand0,0%0,9%
Twee-onder-een-kap0,0%4,8%
Hoekwoning0,0%2,6%
Tussenwoning0,0%15,5%
Appartement100,0%76,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Artiestenbuurt Rijswijk (ZH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
354
26,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
538 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06

Alle buurten in Rijswijk (ZH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.