Groenpeil

Stationskwartier in Rijswijk (ZH.)

Buurt in wijk Wijk 06, gemeente Rijswijk (ZH.), postcodegebied 2283 en postcodegebied 2284 en postcodegebied 2288. 1.690 inwoners in 1.046 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 806 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,5%.

Woningen
1.046
CBS 2025
Inwoners
1.690
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 312.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
81,6%
EP-Online, 806 gelabeld
Dekking energielabels
77,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Stationskwartier
Labelverdeling Stationskwartier
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A+10,4%84
A66,4%535
B4,7%38
C8,9%72
D4,3%35
E2,5%20
F1,4%11
G1,2%10
Totaal gelabeld100%806
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%378
A+++5,3%1.239
A++6,1%1.420
A+4,4%1.018
A22,1%5.151
B10,9%2.544
C22,8%5.315
D12,4%2.891
E8,6%2.003
F3,4%790
G2,2%514
Totaal gelabeld100%23.263
Energielabels Stationskwartier vergeleken met Rijswijk (ZH.)
LabelStavenStationskwartierRijswijk (ZH.)
A++++0,0%1,6%
A+++0,0%5,3%
A++0,1%6,1%
A+10,4%4,4%
A66,4%22,1%
B4,7%10,9%
C8,9%22,8%
D4,3%12,4%
E2,5%8,6%
F1,4%3,4%
G1,2%2,2%

Stationskwartier Rijswijk (ZH.)

Deze verdeling gaat over de 77,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Stationskwartier vergeleken met Rijswijk (ZH.)
BouwperiodeStavenStationskwartierRijswijk (ZH.)
vóór 19450,0%10,8%
1945–196413,8%24,4%
1965–197420,3%25,4%
1975–19916,0%9,8%
1992–200514,3%10,8%
2006–201433,3%7,0%
2015 en later12,4%11,7%

Stationskwartier Rijswijk (ZH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Stationskwartier vergeleken met Rijswijk (ZH.)
WoningtypeStavenStationskwartierRijswijk (ZH.)
Vrijstaand0,0%0,9%
Twee-onder-een-kap0,1%4,8%
Hoekwoning0,1%2,7%
Tussenwoning1,9%15,5%
Appartement97,9%76,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Stationskwartier Rijswijk (ZH.)

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
35 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06

Alle buurten in Rijswijk (ZH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.