Groenpeil

Hulsdonk in Roosendaal

Buurt in wijk Wijk 07 Tolberg, gemeente Roosendaal, postcodegebied 4708. 1.050 inwoners in 418 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 248 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,0%.

Woningen
418
CBS 2025
Inwoners
1.050
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 353.000
CBS 2025, gemeente € 323.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
74,6%
EP-Online, 248 gelabeld
Dekking energielabels
59,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hulsdonk
Labelverdeling Hulsdonk
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++0,8%2
A+0,8%2
A41,5%103
B31,0%77
C7,7%19
D3,2%8
E4,8%12
F4,4%11
G5,2%13
Totaal gelabeld100%248
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%189
A+++1,5%329
A++2,0%435
A+5,0%1.112
A29,9%6.612
B19,7%4.360
C22,0%4.868
D8,2%1.812
E5,2%1.141
F2,7%593
G3,0%659
Totaal gelabeld100%22.110
Energielabels Hulsdonk vergeleken met Roosendaal
LabelStavenHulsdonkRoosendaal
A++++0,0%0,9%
A+++0,4%1,5%
A++0,8%2,0%
A+0,8%5,0%
A41,5%29,9%
B31,0%19,7%
C7,7%22,0%
D3,2%8,2%
E4,8%5,2%
F4,4%2,7%
G5,2%3,0%

Hulsdonk Roosendaal

Deze verdeling gaat over de 59,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hulsdonk vergeleken met Roosendaal
BouwperiodeStavenHulsdonkRoosendaal
vóór 194512,5%10,2%
1945–19649,7%17,3%
1965–19744,0%17,0%
1975–19911,2%26,6%
1992–200571,8%16,6%
2006–20140,4%7,6%
2015 en later0,4%4,5%

Hulsdonk Roosendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 71,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hulsdonk vergeleken met Roosendaal
WoningtypeStavenHulsdonkRoosendaal
Vrijstaand23,4%13,1%
Twee-onder-een-kap14,1%14,2%
Hoekwoning2,8%9,8%
Tussenwoning8,5%30,1%
Appartement51,2%32,7%
Onbekend type0,0%0,2%

Hulsdonk Roosendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
79
18,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
356 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Tolberg

Alle buurten in Roosendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.