Groenpeil

Roosendaal

Gemeente Roosendaal in Noord-Brabant, 77.721 inwoners en 35.981 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
35.981
CBS 2025
Inwoners
77.721
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 323.000
CBS 2025
Label A of B
59,0%
van 22.110 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
61,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Roosendaal
Labelverdeling Roosendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%189
A+++1,5%329
A++2,0%435
A+5,0%1.112
A29,9%6.612
B19,7%4.360
C22,0%4.868
D8,2%1.812
E5,2%1.141
F2,7%593
G3,0%659
Totaal gelabeld100%22.110
Energielabels in Roosendaal
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,9%189
A+++1,5%329
A++2,0%435
A+5,0%1.112
A29,9%6.612
B19,7%4.360
C22,0%4.868
D8,2%1.812
E5,2%1.141
F2,7%593
G3,0%659

Deze verdeling gaat over de 61,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 22.110 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Roosendaal
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194510,2%2.262
1945–196417,3%3.833
1965–197417,0%3.762
1975–199126,6%5.892
1992–200516,6%3.667
2006–20147,6%1.688
2015 en later4,5%1.006

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Roosendaal
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand13,1%2.896
Twee-onder-een-kap14,2%3.133
Hoekwoning9,8%2.172
Tussenwoning30,1%6.649
Appartement32,7%7.226
Onbekend type0,2%34

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
13.277
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
54,6 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
36,9
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
319
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Roosendaal

45 buurten met voldoende data. 10 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Borteldonk6632,1%42,4%
Bovendonk41764,7%57,1%
Centrum-Nieuw75249,9%69,3%
Centrum-Oud2.21059,0%71,4%
De Krogten71583,2%60,8%
Ettingen1.06763,3%73,8%
Fatima-villapark99122,3%62,9%
Heerle62853,5%50,6%
Heerma van Vossstraat-Molenbeek1.02750,6%60,9%
Herreweg56369,9%73,2%
Hulsdonk41874,6%59,3%
Kalsdonk1.73740,5%67,0%
Keijenburg97535,5%64,1%
Kortendijk A1.83357,8%61,2%
Kortendijk C1.47951,3%58,0%
Kortendijk L1.06938,3%56,7%
Kroeven-Noordoost58537,4%62,6%
Kroeven-Noordwest52554,1%56,4%
Kroeven-Zuidoost1.10281,8%72,9%
Kroeven-Zuidwest86475,0%60,2%
Landerije342100,0%47,7%
Langdonk-Oost95667,7%59,8%
Langdonk-West73561,1%61,2%
Majoppeveld-Zuid6839,4%48,5%
Minnebeek-Watermolen1.36660,5%64,6%
Moerstraten18060,8%53,9%
Nieuwenberg11230,6%43,8%
Nispen57237,9%51,2%
Parklaan-Hoogstraat76244,0%68,4%
Scherpdeel1.23076,2%75,7%
Sint Josephbuurt86764,4%75,5%
Spoorstraat-Van Coothlaan82349,8%60,8%
Stationsbuurt53243,2%59,2%
Tolberg-Centrum1.31472,8%54,6%
Tolberg-Oost1.17074,0%59,6%
Tolberg-West1.09194,2%57,0%
Verspreide huizen Heerle12238,0%41,0%
Verspreide huizen Nispen13033,3%39,2%
Verspreide huizen Wouwse Plantage21733,3%30,4%
Vijfhuizenberg8480,0%47,6%
Vroenhout13936,4%39,6%
Vrouwenhof50849,0%61,8%
Weihoek-Oost82395,3%54,3%
Wouw2.14754,1%53,6%
Wouwse Plantage28861,3%53,8%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Roosendaal

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.