Groenpeil

Majoppeveld-Zuid in Roosendaal

Buurt in wijk Wijk 08 Industriegebieden, gemeente Roosendaal, postcodegebied 4706. 155 inwoners in 68 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 33 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,2%.

Woningen
68
CBS 2025
Inwoners
155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 479.000
CBS 2025, gemeente € 323.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
39,4%
EP-Online, 33 gelabeld
Dekking energielabels
48,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Majoppeveld-Zuid
Labelverdeling Majoppeveld-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+9,1%3
A12,1%4
B18,2%6
C36,4%12
D15,2%5
E9,1%3
Totaal gelabeld100%33
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%188
A+++1,4%309
A++2,0%425
A+4,7%1.014
A29,1%6.321
B19,2%4.173
C22,9%4.975
D8,8%1.912
E5,3%1.145
F2,8%604
G3,1%672
Totaal gelabeld100%21.738
Energielabels Majoppeveld-Zuid vergeleken met Roosendaal
LabelStavenMajoppeveld-ZuidRoosendaal
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%1,4%
A++0,0%2,0%
A+9,1%4,7%
A12,1%29,1%
B18,2%19,2%
C36,4%22,9%
D15,2%8,8%
E9,1%5,3%
F0,0%2,8%
G0,0%3,1%

Majoppeveld-Zuid Roosendaal

Deze verdeling gaat over de 48,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Majoppeveld-Zuid vergeleken met Roosendaal
BouwperiodeStavenMajoppeveld-ZuidRoosendaal
vóór 19456,1%10,4%
1945–19640,0%17,3%
1965–19749,1%17,0%
1975–199166,7%26,7%
1992–200512,1%16,7%
2006–20146,1%7,6%
2015 en later0,0%4,4%

Majoppeveld-Zuid Roosendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 66,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Majoppeveld-Zuid vergeleken met Roosendaal
WoningtypeStavenMajoppeveld-ZuidRoosendaal
Vrijstaand97,0%13,3%
Twee-onder-een-kap0,0%14,9%
Hoekwoning0,0%9,2%
Tussenwoning0,0%30,0%
Appartement3,0%32,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Majoppeveld-Zuid Roosendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
15
22,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
108 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
11 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Industriegebieden

Alle buurten in Roosendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.