Groenpeil

Verspreide huizen Nispen in Roosendaal

Buurt in wijk Wijk 10 Nispen, gemeente Roosendaal, postcodegebied 4709. 535 inwoners in 130 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 51 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,0%.

Woningen
130
CBS 2025
Inwoners
535
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 626.000
CBS 2025, gemeente € 323.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
33,3%
EP-Online, 51 gelabeld
Dekking energielabels
39,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Nispen
Labelverdeling Verspreide huizen Nispen
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%1
A+3,9%2
A15,7%8
B11,8%6
C15,7%8
D15,7%8
E11,8%6
F5,9%3
G17,6%9
Totaal gelabeld100%51
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%189
A+++1,5%329
A++2,0%435
A+5,0%1.112
A29,9%6.612
B19,7%4.360
C22,0%4.868
D8,2%1.812
E5,2%1.141
F2,7%593
G3,0%659
Totaal gelabeld100%22.110
Energielabels Verspreide huizen Nispen vergeleken met Roosendaal
LabelStavenVerspreide huizen NispenRoosendaal
A++++0,0%0,9%
A+++2,0%1,5%
A++0,0%2,0%
A+3,9%5,0%
A15,7%29,9%
B11,8%19,7%
C15,7%22,0%
D15,7%8,2%
E11,8%5,2%
F5,9%2,7%
G17,6%3,0%

Verspreide huizen Nispen Roosendaal

Deze verdeling gaat over de 39,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Nispen vergeleken met Roosendaal
BouwperiodeStavenVerspreide huizen NispenRoosendaal
vóór 194529,4%10,2%
1945–196431,4%17,3%
1965–19747,8%17,0%
1975–199111,8%26,6%
1992–200519,6%16,6%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later0,0%4,5%

Verspreide huizen Nispen Roosendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 31,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Nispen vergeleken met Roosendaal
WoningtypeStavenVerspreide huizen NispenRoosendaal
Vrijstaand94,1%13,1%
Twee-onder-een-kap5,9%14,2%
Hoekwoning0,0%9,8%
Tussenwoning0,0%30,1%
Appartement0,0%32,7%
Onbekend type0,0%0,2%

Verspreide huizen Nispen Roosendaal

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
36
27,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
192 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 10 Nispen

Alle buurten in Roosendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.