Pendrecht in Rotterdam
Buurt in wijk Charlois, gemeente Rotterdam, postcodegebied 3086. 12.745 inwoners in 5.627 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 4.433 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.
- Woningen
- 5.627
- CBS 2025
- Inwoners
- 12.745
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 249.000
- CBS 2025, gemeente € 342.000
- Koopwoningen
- 31,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,8%
- EP-Online, 4.433 gelabeld
- Dekking energielabels
- 78,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2 |
| A+++ | 0,4% | 17 |
| A++ | 4,9% | 218 |
| A+ | 4,7% | 209 |
| A | 31,1% | 1.378 |
| B | 14,6% | 649 |
| C | 18,4% | 817 |
| D | 11,3% | 502 |
| E | 6,6% | 292 |
| F | 3,4% | 152 |
| G | 4,4% | 197 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.433 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 289 |
| A+++ | 1,5% | 3.798 |
| A++ | 2,9% | 7.298 |
| A+ | 5,1% | 12.797 |
| A | 29,0% | 72.587 |
| B | 18,5% | 46.300 |
| C | 23,3% | 58.377 |
| D | 9,1% | 22.684 |
| E | 5,0% | 12.473 |
| F | 2,6% | 6.637 |
| G | 3,0% | 7.396 |
| Totaal gelabeld | 100% | 250.636 |
| Label | Staven | Pendrecht | Rotterdam |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,1% | |
| A+++ | 0,4% | 1,5% | |
| A++ | 4,9% | 2,9% | |
| A+ | 4,7% | 5,1% | |
| A | 31,1% | 29,0% | |
| B | 14,6% | 18,5% | |
| C | 18,4% | 23,3% | |
| D | 11,3% | 9,1% | |
| E | 6,6% | 5,0% | |
| F | 3,4% | 2,6% | |
| G | 4,4% | 3,0% |
Pendrecht Rotterdam
Deze verdeling gaat over de 78,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Pendrecht | Rotterdam |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 27,9% | |
| 1945–1964 | 68,1% | 15,4% | |
| 1965–1974 | 2,1% | 10,6% | |
| 1975–1991 | 4,4% | 21,8% | |
| 1992–2005 | 12,3% | 10,9% | |
| 2006–2014 | 8,6% | 6,3% | |
| 2015 en later | 4,5% | 7,0% |
Pendrecht Rotterdam
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 68,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Pendrecht | Rotterdam |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,4% | 0,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 4,4% | 3,2% | |
| Hoekwoning | 2,8% | 2,7% | |
| Tussenwoning | 16,1% | 14,2% | |
| Appartement | 76,4% | 78,6% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,6% |
Pendrecht Rotterdam
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 14,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 719
- 12,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 11,5 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 1.533 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 54
- 158 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Charlois
- Carnisse 6.137 woningen
- Charlois Zuidrand 164 woningen
- Heijplaat 866 woningen
- Oud Charlois 7.003 woningen
- Tarwewijk 5.833 woningen
- Wielewaal 706 woningen
- Zuiderpark 356 woningen
- Zuidplein 762 woningen
- Zuidwijk 7.201 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 78,8% (4.433 van 5.627 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.