Groenpeil

Tarwewijk in Rotterdam

Buurt in wijk Charlois, gemeente Rotterdam, postcodegebied 3081. 12.245 inwoners in 5.833 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 4.481 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
5.833
CBS 2025
Inwoners
12.245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 223.000
CBS 2025, gemeente € 342.000
Koopwoningen
25,0%
CBS 2025
Label A of B
50,2%
EP-Online, 4.481 gelabeld
Dekking energielabels
76,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tarwewijk
Labelverdeling Tarwewijk
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%19
A++3,2%142
A+1,2%56
A28,6%1.282
B16,8%751
C20,5%918
D12,1%541
E5,1%229
F3,6%160
G8,5%383
Totaal gelabeld100%4.481
Ter vergelijking: gemeente Rotterdam
Ter vergelijking: gemeente Rotterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%289
A+++1,5%3.798
A++2,9%7.298
A+5,1%12.797
A29,0%72.587
B18,5%46.300
C23,3%58.377
D9,1%22.684
E5,0%12.473
F2,6%6.637
G3,0%7.396
Totaal gelabeld100%250.636
Energielabels Tarwewijk vergeleken met Rotterdam
LabelStavenTarwewijkRotterdam
A++++0,0%0,1%
A+++0,4%1,5%
A++3,2%2,9%
A+1,2%5,1%
A28,6%29,0%
B16,8%18,5%
C20,5%23,3%
D12,1%9,1%
E5,1%5,0%
F3,6%2,6%
G8,5%3,0%

Tarwewijk Rotterdam

Deze verdeling gaat over de 76,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tarwewijk vergeleken met Rotterdam
BouwperiodeStavenTarwewijkRotterdam
vóór 194576,7%27,9%
1945–19647,8%15,4%
1965–19740,1%10,6%
1975–19915,2%21,8%
1992–20055,8%10,9%
2006–20141,2%6,3%
2015 en later3,3%7,0%

Tarwewijk Rotterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 76,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tarwewijk vergeleken met Rotterdam
WoningtypeStavenTarwewijkRotterdam
Vrijstaand0,0%0,7%
Twee-onder-een-kap1,1%3,2%
Hoekwoning0,7%2,7%
Tussenwoning7,7%14,2%
Appartement90,5%78,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Tarwewijk Rotterdam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
3,0%
CBS 2024
Installaties
157
2,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 11,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
346 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
41
88 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Charlois

Alle buurten in Rotterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.