Groenpeil

Bedrijventerrein De Nijverhei in Rucphen

Buurt in wijk Wijk 02 Sprundel, gemeente Rucphen, postcodegebied 4714 en postcodegebied 4715. 240 inwoners in 80 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 42 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,2%.

Woningen
80
CBS 2025
Inwoners
240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 576.000
CBS 2025, gemeente € 401.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
76,2%
EP-Online, 42 gelabeld
Dekking energielabels
52,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bedrijventerrein De Nijverhei
Labelverdeling Bedrijventerrein De Nijverhei
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%1
A+++2,4%1
A42,9%18
B28,6%12
C14,3%6
D7,1%3
F2,4%1
Totaal gelabeld100%42
Ter vergelijking: gemeente Rucphen
Ter vergelijking: gemeente Rucphen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%47
A+++5,1%320
A++1,8%112
A+1,7%108
A34,1%2.136
B20,7%1.298
C19,5%1.224
D5,6%349
E4,4%273
F3,2%201
G3,1%193
Totaal gelabeld100%6.261
Energielabels Bedrijventerrein De Nijverhei vergeleken met Rucphen
LabelStavenBedrijventerrein De NijverheiRucphen
A++++2,4%0,8%
A+++2,4%5,1%
A++0,0%1,8%
A+0,0%1,7%
A42,9%34,1%
B28,6%20,7%
C14,3%19,5%
D7,1%5,6%
E0,0%4,4%
F2,4%3,2%
G0,0%3,1%

Bedrijventerrein De Nijverhei Rucphen

Deze verdeling gaat over de 52,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bedrijventerrein De Nijverhei vergeleken met Rucphen
BouwperiodeStavenBedrijventerrein De NijverheiRucphen
vóór 19450,0%4,2%
1945–19647,1%13,4%
1965–19744,8%24,8%
1975–199119,0%27,4%
1992–200561,9%10,6%
2006–20144,8%9,8%
2015 en later2,4%9,8%

Bedrijventerrein De Nijverhei Rucphen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 61,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bedrijventerrein De Nijverhei vergeleken met Rucphen
WoningtypeStavenBedrijventerrein De NijverheiRucphen
Vrijstaand97,6%30,6%
Twee-onder-een-kap2,4%38,1%
Hoekwoning0,0%4,6%
Tussenwoning0,0%15,9%
Appartement0,0%10,8%
Onbekend type0,0%0,0%

Bedrijventerrein De Nijverhei Rucphen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
20
25,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
202 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 02 Sprundel

Alle buurten in Rucphen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.