Postcodegebied 4714 Rucphen
Postcodegebied 4714 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Rucphen, gemeente Rucphen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 4714 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.230
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 446.226
- CBS 2025
- Label A of B
- 65,7%
- EP-Online, 1.230 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 6
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 2 |
| A+++ | 2,9% | 36 |
| A++ | 2,3% | 28 |
| A+ | 1,3% | 16 |
| A | 33,2% | 408 |
| B | 25,9% | 318 |
| C | 18,0% | 221 |
| D | 4,6% | 56 |
| E | 4,7% | 58 |
| F | 3,3% | 40 |
| G | 3,8% | 47 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.230 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 2 | |
| A+++ | 2,9% | 36 | |
| A++ | 2,3% | 28 | |
| A+ | 1,3% | 16 | |
| A | 33,2% | 408 | |
| B | 25,9% | 318 | |
| C | 18,0% | 221 | |
| D | 4,6% | 56 | |
| E | 4,7% | 58 | |
| F | 3,3% | 40 | |
| G | 3,8% | 47 |
Deze verdeling gaat over 1.230 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,4% | 67 | |
| 1945–1964 | 12,3% | 151 | |
| 1965–1974 | 21,3% | 262 | |
| 1975–1991 | 30,1% | 370 | |
| 1992–2005 | 13,7% | 169 | |
| 2006–2014 | 9,3% | 114 | |
| 2015 en later | 7,9% | 97 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 4714
- Bedrijventerrein De Nijverhei 80 woningen
- Sprundel 1.754 woningen
- Verspreide huizen Rucphen 503 woningen
- Verspreide huizen Sprundel 474 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.