Groenpeil

Verspreide huizen Rucphen in Rucphen

Buurt in wijk Wijk 00 Rucphen, gemeente Rucphen, postcodegebied 4711 en postcodegebied 4714 en postcodegebied 4715. 1.420 inwoners in 503 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 283 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,2%.

Woningen
503
CBS 2025
Inwoners
1.420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 581.000
CBS 2025, gemeente € 401.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
78,8%
EP-Online, 283 gelabeld
Dekking energielabels
56,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Rucphen
Labelverdeling Verspreide huizen Rucphen
LabelAandeelWoningen
A++++6,7%19
A+++50,5%143
A++6,4%18
A+0,4%1
A10,6%30
B4,2%12
C7,1%20
D7,1%20
E1,1%3
F3,5%10
G2,5%7
Totaal gelabeld100%283
Ter vergelijking: gemeente Rucphen
Ter vergelijking: gemeente Rucphen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%47
A+++5,1%320
A++1,8%112
A+1,7%108
A34,1%2.136
B20,7%1.298
C19,5%1.224
D5,6%349
E4,4%273
F3,2%201
G3,1%193
Totaal gelabeld100%6.261
Energielabels Verspreide huizen Rucphen vergeleken met Rucphen
LabelStavenVerspreide huizen RucphenRucphen
A++++6,7%0,8%
A+++50,5%5,1%
A++6,4%1,8%
A+0,4%1,7%
A10,6%34,1%
B4,2%20,7%
C7,1%19,5%
D7,1%5,6%
E1,1%4,4%
F3,5%3,2%
G2,5%3,1%

Verspreide huizen Rucphen Rucphen

Deze verdeling gaat over de 56,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Rucphen vergeleken met Rucphen
BouwperiodeStavenVerspreide huizen RucphenRucphen
vóór 19458,1%4,2%
1945–19647,8%13,4%
1965–19747,1%24,8%
1975–19916,4%27,4%
1992–20057,4%10,6%
2006–20140,7%9,8%
2015 en later62,5%9,8%

Verspreide huizen Rucphen Rucphen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 62,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Rucphen vergeleken met Rucphen
WoningtypeStavenVerspreide huizen RucphenRucphen
Vrijstaand38,9%30,6%
Twee-onder-een-kap27,2%38,1%
Hoekwoning11,3%4,6%
Tussenwoning22,3%15,9%
Appartement0,0%10,8%
Onbekend type0,4%0,0%

Verspreide huizen Rucphen Rucphen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
140
27,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
902 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
40 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Rucphen

Alle buurten in Rucphen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.