Groenpeil

Burgen en Horsten in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 25 Mariahoeve en Marlot, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2591 en postcodegebied 2592 en postcodegebied 2594. 6.700 inwoners in 3.842 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.764 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
3.842
CBS 2025
Inwoners
6.700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 277.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
39,0%
CBS 2025
Label A of B
44,3%
EP-Online, 2.764 gelabeld
Dekking energielabels
71,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Burgen en Horsten
Labelverdeling Burgen en Horsten
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%2
A++0,1%4
A+5,2%144
A30,4%840
B8,5%235
C20,4%565
D12,8%355
E10,2%281
F7,7%213
G4,5%125
Totaal gelabeld100%2.764
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%848
A+++2,1%4.070
A++3,3%6.461
A+5,0%9.769
A29,5%57.866
B13,8%27.136
C19,7%38.758
D10,9%21.384
E6,7%13.215
F4,6%9.107
G3,9%7.660
Totaal gelabeld100%196.274
Energielabels Burgen en Horsten vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenBurgen en Horsten's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,1%2,1%
A++0,1%3,3%
A+5,2%5,0%
A30,4%29,5%
B8,5%13,8%
C20,4%19,7%
D12,8%10,9%
E10,2%6,7%
F7,7%4,6%
G4,5%3,9%

Burgen en Horsten 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 71,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Burgen en Horsten vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenBurgen en Horsten's-Gravenhage
vóór 19450,0%33,6%
1945–196459,3%15,2%
1965–197417,6%5,3%
1975–19919,8%14,7%
1992–20057,5%14,4%
2006–20142,9%7,8%
2015 en later2,9%9,0%

Burgen en Horsten 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 59,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Burgen en Horsten vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenBurgen en Horsten's-Gravenhage
Vrijstaand0,1%0,7%
Twee-onder-een-kap1,6%2,9%
Hoekwoning1,8%1,9%
Tussenwoning6,5%12,3%
Appartement89,9%81,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Burgen en Horsten 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
6,0%
CBS 2024
Installaties
162
4,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
420 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
37
127 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 25 Mariahoeve en Marlot

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.