Groenpeil

Landen in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 25 Mariahoeve en Marlot, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2591 en postcodegebied 2594. 5.325 inwoners in 3.055 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.266 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
3.055
CBS 2025
Inwoners
5.325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 272.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
34,0%
CBS 2025
Label A of B
50,7%
EP-Online, 2.266 gelabeld
Dekking energielabels
74,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Landen
Labelverdeling Landen
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%9
A++0,2%4
A+4,7%106
A26,9%610
B18,5%419
C29,3%664
D8,5%192
E6,1%139
F3,2%73
G2,2%50
Totaal gelabeld100%2.266
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%864
A+++2,1%4.180
A++3,4%6.600
A+5,2%10.244
A29,6%58.175
B13,9%27.284
C19,7%38.729
D10,7%21.010
E6,6%12.922
F4,5%8.928
G3,8%7.408
Totaal gelabeld100%196.344
Energielabels Landen vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenLanden's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,4%2,1%
A++0,2%3,4%
A+4,7%5,2%
A26,9%29,6%
B18,5%13,9%
C29,3%19,7%
D8,5%10,7%
E6,1%6,6%
F3,2%4,5%
G2,2%3,8%

Landen 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 74,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Landen vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenLanden's-Gravenhage
vóór 19450,0%33,7%
1945–196450,1%15,2%
1965–197434,6%5,3%
1975–19917,4%14,7%
1992–20055,8%14,4%
2006–20141,1%7,6%
2015 en later1,0%9,0%

Landen 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 50,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Landen vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenLanden's-Gravenhage
Vrijstaand0,6%0,7%
Twee-onder-een-kap1,4%2,8%
Hoekwoning1,2%2,0%
Tussenwoning3,8%12,3%
Appartement92,9%81,9%
Onbekend type0,0%0,3%

Landen 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
14,0%
CBS 2024
Installaties
471
15,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
843 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
56 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 25 Mariahoeve en Marlot

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.