Groenpeil

Lage Veld in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 40 Wateringse Veld, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2548. 4.255 inwoners in 1.631 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.116 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
1.631
CBS 2025
Inwoners
4.255
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 411.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
98,5%
EP-Online, 1.116 gelabeld
Dekking energielabels
68,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lage Veld
Labelverdeling Lage Veld
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A+1,9%21
A80,1%894
B16,4%183
C1,5%17
Totaal gelabeld100%1.116
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%848
A+++2,1%4.070
A++3,3%6.461
A+5,0%9.769
A29,5%57.866
B13,8%27.136
C19,7%38.758
D10,9%21.384
E6,7%13.215
F4,6%9.107
G3,9%7.660
Totaal gelabeld100%196.274
Energielabels Lage Veld vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenLage Veld's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%2,1%
A++0,1%3,3%
A+1,9%5,0%
A80,1%29,5%
B16,4%13,8%
C1,5%19,7%
D0,0%10,9%
E0,0%6,7%
F0,0%4,6%
G0,0%3,9%

Lage Veld 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 68,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lage Veld vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenLage Veld's-Gravenhage
vóór 19450,0%33,6%
1945–19640,0%15,2%
1965–19740,0%5,3%
1975–19910,0%14,7%
1992–2005100,0%14,4%
2006–20140,0%7,8%
2015 en later0,0%9,0%

Lage Veld 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lage Veld vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenLage Veld's-Gravenhage
Vrijstaand0,0%0,7%
Twee-onder-een-kap7,7%2,9%
Hoekwoning5,6%1,9%
Tussenwoning45,9%12,3%
Appartement40,8%81,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Lage Veld 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
325
19,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
485 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
29
80 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 40 Wateringse Veld

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.