Groenpeil

Zonne Veld in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 40 Wateringse Veld, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2548. 3.360 inwoners in 1.137 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 728 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
1.137
CBS 2025
Inwoners
3.360
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 469.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 728 gelabeld
Dekking energielabels
64,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zonne Veld
Labelverdeling Zonne Veld
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,3%2
A+7,0%51
A80,5%586
B12,1%88
Totaal gelabeld100%728
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%864
A+++2,1%4.180
A++3,4%6.600
A+5,2%10.244
A29,6%58.175
B13,9%27.284
C19,7%38.729
D10,7%21.010
E6,6%12.922
F4,5%8.928
G3,8%7.408
Totaal gelabeld100%196.344
Energielabels Zonne Veld vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenZonne Veld's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,1%2,1%
A++0,3%3,4%
A+7,0%5,2%
A80,5%29,6%
B12,1%13,9%
C0,0%19,7%
D0,0%10,7%
E0,0%6,6%
F0,0%4,5%
G0,0%3,8%

Zonne Veld 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 64,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zonne Veld vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenZonne Veld's-Gravenhage
vóór 19450,0%33,7%
1945–19640,0%15,2%
1965–19740,0%5,3%
1975–19910,0%14,7%
1992–200595,6%14,4%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later4,4%9,0%

Zonne Veld 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 95,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zonne Veld vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenZonne Veld's-Gravenhage
Vrijstaand1,9%0,7%
Twee-onder-een-kap12,8%2,8%
Hoekwoning4,5%2,0%
Tussenwoning59,5%12,3%
Appartement20,9%81,9%
Onbekend type0,4%0,3%

Zonne Veld 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
608
53,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
804 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
39
124 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 40 Wateringse Veld

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.