Groenpeil

Waldeck-Zuid in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 18 Waldeck, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2551 en postcodegebied 2553. 2.045 inwoners in 1.194 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 927 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
1.194
CBS 2025
Inwoners
2.045
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 275.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
32,3%
EP-Online, 927 gelabeld
Dekking energielabels
77,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Waldeck-Zuid
Labelverdeling Waldeck-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%2
A++7,9%73
A+4,2%39
A8,5%79
B11,4%106
C39,6%367
D13,8%128
E7,2%67
F3,8%35
G3,3%31
Totaal gelabeld100%927
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%848
A+++2,1%4.070
A++3,3%6.461
A+5,0%9.769
A29,5%57.866
B13,8%27.136
C19,7%38.758
D10,9%21.384
E6,7%13.215
F4,6%9.107
G3,9%7.660
Totaal gelabeld100%196.274
Energielabels Waldeck-Zuid vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenWaldeck-Zuid's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,2%2,1%
A++7,9%3,3%
A+4,2%5,0%
A8,5%29,5%
B11,4%13,8%
C39,6%19,7%
D13,8%10,9%
E7,2%6,7%
F3,8%4,6%
G3,3%3,9%

Waldeck-Zuid 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 77,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Waldeck-Zuid vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenWaldeck-Zuid's-Gravenhage
vóór 19450,2%33,6%
1945–196418,9%15,2%
1965–197465,5%5,3%
1975–19913,3%14,7%
1992–20050,0%14,4%
2006–20143,7%7,8%
2015 en later8,4%9,0%

Waldeck-Zuid 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 65,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Waldeck-Zuid vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenWaldeck-Zuid's-Gravenhage
Vrijstaand0,1%0,7%
Twee-onder-een-kap3,0%2,9%
Hoekwoning0,3%1,9%
Tussenwoning1,7%12,3%
Appartement94,8%81,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Waldeck-Zuid 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
4,0%
CBS 2024
Installaties
29
2,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
145 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 18 Waldeck

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.