Groenpeil

Zuidwal in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 28 Centrum, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2511 en postcodegebied 2512 en postcodegebied 2513. 7.435 inwoners in 4.752 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 3.805 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
4.752
CBS 2025
Inwoners
7.435
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 313.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
14,0%
CBS 2025
Label A of B
58,5%
EP-Online, 3.805 gelabeld
Dekking energielabels
80,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zuidwal
Labelverdeling Zuidwal
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%12
A++1,6%61
A+2,8%107
A32,5%1.237
B21,3%809
C20,2%767
D11,6%440
E4,1%155
F2,4%90
G3,3%127
Totaal gelabeld100%3.805
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%864
A+++2,1%4.180
A++3,4%6.600
A+5,2%10.244
A29,6%58.175
B13,9%27.284
C19,7%38.729
D10,7%21.010
E6,6%12.922
F4,5%8.928
G3,8%7.408
Totaal gelabeld100%196.344
Energielabels Zuidwal vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenZuidwal's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,3%2,1%
A++1,6%3,4%
A+2,8%5,2%
A32,5%29,6%
B21,3%13,9%
C20,2%19,7%
D11,6%10,7%
E4,1%6,6%
F2,4%4,5%
G3,3%3,8%

Zuidwal 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 80,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidwal vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenZuidwal's-Gravenhage
vóór 194539,2%33,7%
1945–19640,2%15,2%
1965–19740,7%5,3%
1975–199142,7%14,7%
1992–200512,7%14,4%
2006–20142,3%7,6%
2015 en later2,3%9,0%

Zuidwal 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 42,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zuidwal vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenZuidwal's-Gravenhage
Vrijstaand0,1%0,7%
Twee-onder-een-kap0,6%2,8%
Hoekwoning1,1%2,0%
Tussenwoning4,3%12,3%
Appartement93,3%81,9%
Onbekend type0,7%0,3%

Zuidwal 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
2,0%
CBS 2024
Installaties
84
1,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
276 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
34
157 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 28 Centrum

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.