Groenpeil

Aawijk noord in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk Graafsepoort, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5213. 2.030 inwoners in 944 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 782 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,1%.

Woningen
944
CBS 2025
Inwoners
2.030
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 346.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
75,1%
EP-Online, 782 gelabeld
Dekking energielabels
82,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Aawijk noord
Labelverdeling Aawijk noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++2,4%19
A++1,4%11
A+3,7%29
A48,6%380
B18,8%147
C15,3%120
D4,2%33
E2,6%20
F1,8%14
G1,0%8
Totaal gelabeld100%782
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%634
A+++4,8%2.555
A++2,5%1.347
A+5,9%3.145
A33,0%17.677
B16,9%9.045
C22,4%12.025
D6,7%3.588
E3,6%1.920
F1,8%965
G1,4%731
Totaal gelabeld100%53.632
Energielabels Aawijk noord vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenAawijk noord's-Hertogenbosch
A++++0,1%1,2%
A+++2,4%4,8%
A++1,4%2,5%
A+3,7%5,9%
A48,6%33,0%
B18,8%16,9%
C15,3%22,4%
D4,2%6,7%
E2,6%3,6%
F1,8%1,8%
G1,0%1,4%

Aawijk noord 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 82,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Aawijk noord vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenAawijk noord's-Hertogenbosch
vóór 19450,0%8,9%
1945–196466,6%14,5%
1965–19746,0%15,7%
1975–19910,3%24,5%
1992–200514,5%12,2%
2006–201410,1%11,6%
2015 en later2,6%12,6%

Aawijk noord 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 66,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Aawijk noord vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenAawijk noord's-Hertogenbosch
Vrijstaand1,8%6,5%
Twee-onder-een-kap3,2%12,4%
Hoekwoning17,4%7,0%
Tussenwoning45,4%26,6%
Appartement32,2%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Aawijk noord 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
329
34,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.035 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Graafsepoort

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.