Groenpeil

Graafsebuurt zuid in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk Graafsepoort, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5213. 1.820 inwoners in 918 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 754 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
918
CBS 2025
Inwoners
1.820
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 326.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
30,0%
CBS 2025
Label A of B
51,2%
EP-Online, 754 gelabeld
Dekking energielabels
82,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Graafsebuurt zuid
Labelverdeling Graafsebuurt zuid
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A+2,5%19
A31,2%235
B17,4%131
C25,9%195
D11,7%88
E6,4%48
F3,7%28
G1,2%9
Totaal gelabeld100%754
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%633
A+++4,5%2.425
A++2,4%1.298
A+5,6%3.034
A32,9%17.686
B16,8%9.009
C22,8%12.269
D6,9%3.699
E3,7%1.977
F1,8%993
G1,4%755
Totaal gelabeld100%53.778
Energielabels Graafsebuurt zuid vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenGraafsebuurt zuid's-Hertogenbosch
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%4,5%
A++0,1%2,4%
A+2,5%5,6%
A31,2%32,9%
B17,4%16,8%
C25,9%22,8%
D11,7%6,9%
E6,4%3,7%
F3,7%1,8%
G1,2%1,4%

Graafsebuurt zuid 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 82,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Graafsebuurt zuid vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenGraafsebuurt zuid's-Hertogenbosch
vóór 194521,2%8,9%
1945–196444,4%14,4%
1965–19740,0%15,9%
1975–199123,1%24,6%
1992–200511,3%12,2%
2006–20140,0%11,7%
2015 en later0,0%12,3%

Graafsebuurt zuid 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 44,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Graafsebuurt zuid vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenGraafsebuurt zuid's-Hertogenbosch
Vrijstaand0,1%6,5%
Twee-onder-een-kap7,2%12,6%
Hoekwoning13,0%6,8%
Tussenwoning43,0%26,6%
Appartement36,7%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Graafsebuurt zuid 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
97
10,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
285 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Graafsepoort

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.