Groenpeil

Boschveld in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk West, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5223. 3.345 inwoners in 1.656 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.374 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
1.656
CBS 2025
Inwoners
3.345
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 335.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
30,0%
CBS 2025
Label A of B
68,4%
EP-Online, 1.374 gelabeld
Dekking energielabels
83,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Boschveld
Labelverdeling Boschveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%7
A+++7,3%100
A++0,4%5
A+4,3%59
A42,1%578
B13,9%191
C16,7%230
D5,8%80
E6,4%88
F1,5%21
G1,1%15
Totaal gelabeld100%1.374
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%633
A+++4,5%2.425
A++2,4%1.298
A+5,6%3.034
A32,9%17.686
B16,8%9.009
C22,8%12.269
D6,9%3.699
E3,7%1.977
F1,8%993
G1,4%755
Totaal gelabeld100%53.778
Energielabels Boschveld vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenBoschveld's-Hertogenbosch
A++++0,5%1,2%
A+++7,3%4,5%
A++0,4%2,4%
A+4,3%5,6%
A42,1%32,9%
B13,9%16,8%
C16,7%22,8%
D5,8%6,9%
E6,4%3,7%
F1,5%1,8%
G1,1%1,4%

Boschveld 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 83,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Boschveld vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenBoschveld's-Hertogenbosch
vóór 19458,4%8,9%
1945–196449,8%14,4%
1965–19740,6%15,9%
1975–19913,3%24,6%
1992–20057,8%12,2%
2006–201413,8%11,7%
2015 en later16,3%12,3%

Boschveld 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 49,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Boschveld vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenBoschveld's-Hertogenbosch
Vrijstaand0,9%6,5%
Twee-onder-een-kap6,8%12,6%
Hoekwoning3,9%6,8%
Tussenwoning25,8%26,6%
Appartement62,5%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Boschveld 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
310
18,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
744 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
32
69 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk West

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.