Groenpeil

De Kruiskamp in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk West, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5224. 8.390 inwoners in 3.753 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.737 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
3.753
CBS 2025
Inwoners
8.390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 310.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
62,7%
EP-Online, 2.737 gelabeld
Dekking energielabels
72,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Kruiskamp
Labelverdeling De Kruiskamp
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%29
A++0,8%21
A+2,0%55
A42,0%1.149
B16,8%461
C26,8%734
D5,1%140
E4,8%131
F0,5%14
G0,1%3
Totaal gelabeld100%2.737
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%633
A+++4,5%2.425
A++2,4%1.298
A+5,6%3.034
A32,9%17.686
B16,8%9.009
C22,8%12.269
D6,9%3.699
E3,7%1.977
F1,8%993
G1,4%755
Totaal gelabeld100%53.778
Energielabels De Kruiskamp vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenDe Kruiskamp's-Hertogenbosch
A++++0,0%1,2%
A+++1,1%4,5%
A++0,8%2,4%
A+2,0%5,6%
A42,0%32,9%
B16,8%16,8%
C26,8%22,8%
D5,1%6,9%
E4,8%3,7%
F0,5%1,8%
G0,1%1,4%

De Kruiskamp 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 72,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Kruiskamp vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenDe Kruiskamp's-Hertogenbosch
vóór 19450,0%8,9%
1945–19640,2%14,4%
1965–197465,3%15,9%
1975–19917,8%24,6%
1992–20053,8%12,2%
2006–20149,9%11,7%
2015 en later12,9%12,3%

De Kruiskamp 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 65,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Kruiskamp vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenDe Kruiskamp's-Hertogenbosch
Vrijstaand2,4%6,5%
Twee-onder-een-kap11,0%12,6%
Hoekwoning8,9%6,8%
Tussenwoning37,8%26,6%
Appartement39,9%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

De Kruiskamp 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
931
24,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.905 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
35
74 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk West

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.