Groenpeil

Centrum De Groote Wielen in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk De Groote Wielen, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5245. 250 inwoners in 143 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 270 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,1%.

Woningen
143
CBS 2025
Inwoners
250
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 444.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 270 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Centrum De Groote Wielen
Labelverdeling Centrum De Groote Wielen
LabelAandeelWoningen
A++++51,9%140
A+++48,1%130
Totaal gelabeld100%270
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%634
A+++4,8%2.555
A++2,5%1.347
A+5,9%3.145
A33,0%17.677
B16,9%9.045
C22,4%12.025
D6,7%3.588
E3,6%1.920
F1,8%965
G1,4%731
Totaal gelabeld100%53.632
Energielabels Centrum De Groote Wielen vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenCentrum De Groote Wielen's-Hertogenbosch
A++++51,9%1,2%
A+++48,1%4,8%
A++0,0%2,5%
A+0,0%5,9%
A0,0%33,0%
B0,0%16,9%
C0,0%22,4%
D0,0%6,7%
E0,0%3,6%
F0,0%1,8%
G0,0%1,4%

Centrum De Groote Wielen 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum De Groote Wielen vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenCentrum De Groote Wielen's-Hertogenbosch
vóór 19450,0%8,9%
1945–19640,0%14,5%
1965–19740,0%15,7%
1975–19910,0%24,5%
1992–20050,0%12,2%
2006–20140,0%11,6%
2015 en later100,0%12,6%

Centrum De Groote Wielen 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Centrum De Groote Wielen vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenCentrum De Groote Wielen's-Hertogenbosch
Vrijstaand0,0%6,5%
Twee-onder-een-kap8,9%12,4%
Hoekwoning18,9%7,0%
Tussenwoning38,9%26,6%
Appartement33,3%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Centrum De Groote Wielen 's-Hertogenbosch

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
10
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk De Groote Wielen

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.