Groenpeil

De Lanen in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk De Groote Wielen, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5245. 2.310 inwoners in 770 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 763 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
770
CBS 2025
Inwoners
2.310
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 563.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 763 gelabeld
Dekking energielabels
99,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Lanen
Labelverdeling De Lanen
LabelAandeelWoningen
A++++6,2%47
A+++27,8%212
A++6,4%49
A+1,2%9
A58,5%446
Totaal gelabeld100%763
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%633
A+++4,5%2.425
A++2,4%1.298
A+5,6%3.034
A32,9%17.686
B16,8%9.009
C22,8%12.269
D6,9%3.699
E3,7%1.977
F1,8%993
G1,4%755
Totaal gelabeld100%53.778
Energielabels De Lanen vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenDe Lanen's-Hertogenbosch
A++++6,2%1,2%
A+++27,8%4,5%
A++6,4%2,4%
A+1,2%5,6%
A58,5%32,9%
B0,0%16,8%
C0,0%22,8%
D0,0%6,9%
E0,0%3,7%
F0,0%1,8%
G0,0%1,4%

De Lanen 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 99,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Lanen vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenDe Lanen's-Hertogenbosch
vóór 19450,0%8,9%
1945–19640,0%14,4%
1965–19740,0%15,9%
1975–19910,0%24,6%
1992–20050,0%12,2%
2006–201439,4%11,7%
2015 en later60,6%12,3%

De Lanen 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 60,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Lanen vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenDe Lanen's-Hertogenbosch
Vrijstaand5,9%6,5%
Twee-onder-een-kap39,8%12,6%
Hoekwoning8,0%6,8%
Tussenwoning43,5%26,6%
Appartement2,8%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

De Lanen 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
95,0%
CBS 2024
Installaties
519
67,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.582 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
27
51 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Groote Wielen

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.