Groenpeil

De Staatsliedenbuurt in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk Maaspoort, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5235 en postcodegebied 5237. 1.705 inwoners in 775 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 369 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
775
CBS 2025
Inwoners
1.705
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 379.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
50,4%
EP-Online, 369 gelabeld
Dekking energielabels
47,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Staatsliedenbuurt
Labelverdeling De Staatsliedenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,3%1
A++0,8%3
A+1,4%5
A19,0%70
B28,7%106
C46,3%171
D3,3%12
Totaal gelabeld100%369
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%633
A+++4,5%2.425
A++2,4%1.298
A+5,6%3.034
A32,9%17.686
B16,8%9.009
C22,8%12.269
D6,9%3.699
E3,7%1.977
F1,8%993
G1,4%755
Totaal gelabeld100%53.778
Energielabels De Staatsliedenbuurt vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenDe Staatsliedenbuurt's-Hertogenbosch
A++++0,3%1,2%
A+++0,3%4,5%
A++0,8%2,4%
A+1,4%5,6%
A19,0%32,9%
B28,7%16,8%
C46,3%22,8%
D3,3%6,9%
E0,0%3,7%
F0,0%1,8%
G0,0%1,4%

De Staatsliedenbuurt 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 47,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Staatsliedenbuurt vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenDe Staatsliedenbuurt's-Hertogenbosch
vóór 19450,0%8,9%
1945–19640,0%14,4%
1965–19740,0%15,9%
1975–199195,4%24,6%
1992–20054,6%12,2%
2006–20140,0%11,7%
2015 en later0,0%12,3%

De Staatsliedenbuurt 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 95,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Staatsliedenbuurt vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenDe Staatsliedenbuurt's-Hertogenbosch
Vrijstaand7,0%6,5%
Twee-onder-een-kap23,3%12,6%
Hoekwoning11,1%6,8%
Tussenwoning43,4%26,6%
Appartement15,2%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

De Staatsliedenbuurt 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
225
29,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
815 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Maaspoort

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.