Groenpeil

Maasstroom in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk Maaspoort, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5235. 1.920 inwoners in 884 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 634 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
884
CBS 2025
Inwoners
1.920
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 349.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
47,0%
EP-Online, 634 gelabeld
Dekking energielabels
71,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Maasstroom
Labelverdeling Maasstroom
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,3%2
A12,9%82
B33,6%213
C50,5%320
D2,4%15
E0,2%1
Totaal gelabeld100%634
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%633
A+++4,5%2.425
A++2,4%1.298
A+5,6%3.034
A32,9%17.686
B16,8%9.009
C22,8%12.269
D6,9%3.699
E3,7%1.977
F1,8%993
G1,4%755
Totaal gelabeld100%53.778
Energielabels Maasstroom vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenMaasstroom's-Hertogenbosch
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%4,5%
A++0,2%2,4%
A+0,3%5,6%
A12,9%32,9%
B33,6%16,8%
C50,5%22,8%
D2,4%6,9%
E0,2%3,7%
F0,0%1,8%
G0,0%1,4%

Maasstroom 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 71,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Maasstroom vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenMaasstroom's-Hertogenbosch
vóór 19450,0%8,9%
1945–19640,0%14,4%
1965–19740,0%15,9%
1975–199199,8%24,6%
1992–20050,2%12,2%
2006–20140,0%11,7%
2015 en later0,0%12,3%

Maasstroom 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Maasstroom vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenMaasstroom's-Hertogenbosch
Vrijstaand8,7%6,5%
Twee-onder-een-kap20,8%12,6%
Hoekwoning16,2%6,8%
Tussenwoning48,4%26,6%
Appartement5,8%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Maasstroom 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
222
25,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
700 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Maaspoort

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.