Groenpeil

Empel oost in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk Empel, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5236. 2.685 inwoners in 1.036 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 624 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,1%.

Woningen
1.036
CBS 2025
Inwoners
2.685
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 496.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
94,7%
EP-Online, 624 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Empel oost
Labelverdeling Empel oost
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%23
A+++6,9%43
A++0,8%5
A+10,6%66
A66,8%417
B5,9%37
C5,3%33
Totaal gelabeld100%624
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%634
A+++4,8%2.555
A++2,5%1.347
A+5,9%3.145
A33,0%17.677
B16,9%9.045
C22,4%12.025
D6,7%3.588
E3,6%1.920
F1,8%965
G1,4%731
Totaal gelabeld100%53.632
Energielabels Empel oost vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenEmpel oost's-Hertogenbosch
A++++3,7%1,2%
A+++6,9%4,8%
A++0,8%2,5%
A+10,6%5,9%
A66,8%33,0%
B5,9%16,9%
C5,3%22,4%
D0,0%6,7%
E0,0%3,6%
F0,0%1,8%
G0,0%1,4%

Empel oost 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Empel oost vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenEmpel oost's-Hertogenbosch
vóór 19450,0%8,9%
1945–19640,2%14,5%
1965–19740,0%15,7%
1975–19910,0%24,5%
1992–200548,1%12,2%
2006–201428,4%11,6%
2015 en later23,4%12,6%

Empel oost 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 48,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Empel oost vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenEmpel oost's-Hertogenbosch
Vrijstaand11,5%6,5%
Twee-onder-een-kap16,0%12,4%
Hoekwoning11,9%7,0%
Tussenwoning52,2%26,6%
Appartement8,3%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Empel oost 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
429
41,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.719 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Empel

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.