Groenpeil

Kom Empel in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk Empel, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5236. 1.245 inwoners in 509 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 275 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,4%.

Woningen
509
CBS 2025
Inwoners
1.245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 527.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
57,1%
EP-Online, 275 gelabeld
Dekking energielabels
54,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kom Empel
Labelverdeling Kom Empel
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%2
A++1,8%5
A+3,3%9
A38,5%106
B12,7%35
C21,1%58
D9,8%27
E6,5%18
F2,5%7
G2,9%8
Totaal gelabeld100%275
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%633
A+++4,5%2.425
A++2,4%1.298
A+5,6%3.034
A32,9%17.686
B16,8%9.009
C22,8%12.269
D6,9%3.699
E3,7%1.977
F1,8%993
G1,4%755
Totaal gelabeld100%53.778
Energielabels Kom Empel vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenKom Empel's-Hertogenbosch
A++++0,0%1,2%
A+++0,7%4,5%
A++1,8%2,4%
A+3,3%5,6%
A38,5%32,9%
B12,7%16,8%
C21,1%22,8%
D9,8%6,9%
E6,5%3,7%
F2,5%1,8%
G2,9%1,4%

Kom Empel 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 54,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kom Empel vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenKom Empel's-Hertogenbosch
vóór 19450,0%8,9%
1945–196428,7%14,4%
1965–197445,5%15,9%
1975–19913,3%24,6%
1992–200514,2%12,2%
2006–20148,4%11,7%
2015 en later0,0%12,3%

Kom Empel 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kom Empel vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenKom Empel's-Hertogenbosch
Vrijstaand30,9%6,5%
Twee-onder-een-kap33,8%12,6%
Hoekwoning10,9%6,8%
Tussenwoning16,4%26,6%
Appartement8,0%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Kom Empel 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
209
41,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
918 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Empel

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.