Groenpeil

Kom Vinkel in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk Vinkel, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5381 en postcodegebied 5382 en postcodegebied 5383. 1.385 inwoners in 605 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 317 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,1%.

Woningen
605
CBS 2025
Inwoners
1.385
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 503.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
68,5%
EP-Online, 317 gelabeld
Dekking energielabels
52,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kom Vinkel
Labelverdeling Kom Vinkel
LabelAandeelWoningen
A++++5,0%16
A+++6,3%20
A++3,2%10
A+3,5%11
A34,4%109
B16,1%51
C17,0%54
D5,7%18
E3,5%11
F1,9%6
G3,5%11
Totaal gelabeld100%317
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%634
A+++4,8%2.555
A++2,5%1.347
A+5,9%3.145
A33,0%17.677
B16,9%9.045
C22,4%12.025
D6,7%3.588
E3,6%1.920
F1,8%965
G1,4%731
Totaal gelabeld100%53.632
Energielabels Kom Vinkel vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenKom Vinkel's-Hertogenbosch
A++++5,0%1,2%
A+++6,3%4,8%
A++3,2%2,5%
A+3,5%5,9%
A34,4%33,0%
B16,1%16,9%
C17,0%22,4%
D5,7%6,7%
E3,5%3,6%
F1,9%1,8%
G3,5%1,4%

Kom Vinkel 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 52,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kom Vinkel vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenKom Vinkel's-Hertogenbosch
vóór 19453,2%8,9%
1945–19648,8%14,5%
1965–197411,7%15,7%
1975–199126,5%24,5%
1992–200512,0%12,2%
2006–201419,2%11,6%
2015 en later18,6%12,6%

Kom Vinkel 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kom Vinkel vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenKom Vinkel's-Hertogenbosch
Vrijstaand43,8%6,5%
Twee-onder-een-kap21,5%12,4%
Hoekwoning10,1%7,0%
Tussenwoning16,4%26,6%
Appartement8,2%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Kom Vinkel 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
275
45,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.409 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Vinkel

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.