Groeneweg-Noord in Schagen
Buurt in wijk Schagen-Noord, gemeente Schagen, postcodegebied 1741. 2.235 inwoners in 968 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 555 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.
- Woningen
- 968
- CBS 2025
- Inwoners
- 2.235
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 313.000
- CBS 2025, gemeente € 372.000
- Koopwoningen
- 77,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 45,2%
- EP-Online, 555 gelabeld
- Dekking energielabels
- 57,3%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 1 |
| A++ | 0,5% | 3 |
| A+ | 0,4% | 2 |
| A | 22,3% | 124 |
| B | 21,8% | 121 |
| C | 41,8% | 232 |
| D | 12,1% | 67 |
| E | 0,9% | 5 |
| Totaal gelabeld | 100% | 555 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 215 |
| A+++ | 7,4% | 1.054 |
| A++ | 3,0% | 427 |
| A+ | 3,6% | 506 |
| A | 29,7% | 4.208 |
| B | 17,0% | 2.416 |
| C | 21,6% | 3.064 |
| D | 7,6% | 1.080 |
| E | 3,5% | 501 |
| F | 2,2% | 318 |
| G | 2,7% | 386 |
| Totaal gelabeld | 100% | 14.175 |
| Label | Staven | Groeneweg-Noord | Schagen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,5% | |
| A+++ | 0,2% | 7,4% | |
| A++ | 0,5% | 3,0% | |
| A+ | 0,4% | 3,6% | |
| A | 22,3% | 29,7% | |
| B | 21,8% | 17,0% | |
| C | 41,8% | 21,6% | |
| D | 12,1% | 7,6% | |
| E | 0,9% | 3,5% | |
| F | 0,0% | 2,2% | |
| G | 0,0% | 2,7% |
Groeneweg-Noord Schagen
Deze verdeling gaat over de 57,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Groeneweg-Noord | Schagen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 7,9% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 7,0% | |
| 1965–1974 | 97,3% | 24,6% | |
| 1975–1991 | 0,0% | 21,1% | |
| 1992–2005 | 2,7% | 20,8% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 6,9% | |
| 2015 en later | 0,0% | 11,6% |
Groeneweg-Noord Schagen
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Groeikernen en flats
Grootste groep in deze buurt: 97,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.
Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Groeneweg-Noord | Schagen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 2,7% | 18,3% | |
| Twee-onder-een-kap | 12,8% | 17,2% | |
| Hoekwoning | 13,3% | 8,5% | |
| Tussenwoning | 68,6% | 27,8% | |
| Appartement | 2,5% | 20,2% | |
| Onbekend type | 0,0% | 7,9% |
Groeneweg-Noord Schagen
CBS · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 7
- 14 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Schagen-Noord
- Groeneweg-Zuid 604 woningen
- Nesdijk 924 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 57,3% (555 van 968 woningen).
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.