Groenpeil

Schagen

Gemeente Schagen in Noord-Holland, 48.378 inwoners en 21.822 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
21.822
CBS 2025
Inwoners
48.378
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 372.000
CBS 2025
Label A of B
62,5%
van 14.204 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
65,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Schagen
Labelverdeling Schagen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%216
A+++7,5%1.063
A++3,0%432
A+3,7%521
A29,7%4.213
B17,1%2.426
C21,6%3.063
D7,6%1.078
E3,5%495
F2,2%315
G2,7%382
Totaal gelabeld100%14.204
Energielabels in Schagen
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,5%216
A+++7,5%1.063
A++3,0%432
A+3,7%521
A29,7%4.213
B17,1%2.426
C21,6%3.063
D7,6%1.078
E3,5%495
F2,2%315
G2,7%382

Deze verdeling gaat over de 65,1% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 14.204 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Schagen
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19457,9%1.128
1945–19647,0%993
1965–197424,7%3.503
1975–199121,1%2.991
1992–200520,8%2.956
2006–20146,8%968
2015 en later11,7%1.665

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Schagen
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand18,4%2.613
Twee-onder-een-kap17,1%2.425
Hoekwoning8,6%1.224
Tussenwoning27,7%3.941
Appartement20,2%2.865
Onbekend type8,0%1.136

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
10.697
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
42,6 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
49,0
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
197
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Schagen

55 buurten met voldoende data. 23 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
't Buurtje en Buitengebied6453,6%43,8%
't Rijpje en Buitengebied5631,6%33,9%
't Zand-Noordoost64182,3%78,5%
't Zand-West- en -Zuid38145,0%54,9%
Buitengebied 't Zand-Oost6746,4%41,8%
Buitengebied 't Zand-West8534,3%41,2%
Buitengebied Burgerbrug12441,2%68,5%
Buitengebied Dirkshorn10144,4%35,6%
Buitengebied Oudesluis8429,0%36,9%
Buitengebied Schagerbrug-Noord7340,7%37,0%
Buitengebied Sint Maartensbrug12326,7%61,0%
Buitengebied Waarland21339,7%34,3%
Buitengebied Warmenhuizen12051,2%34,2%
Burgerbrug (woonkern)16944,2%56,2%
Burgervlotbrug en Buitengebied7532,0%33,3%
Callantsoog (woonkern)55945,7%100,0%
De Stolpen en Buitengebied7315,6%43,8%
Debbemeer-Noord59386,1%77,6%
Debbemeer-Zuid46386,2%54,6%
Dirkshorn (woonkern)57951,1%68,2%
Eenigenburg en Buitengebied7244,0%34,7%
Groeneweg-Noord96846,0%58,0%
Groeneweg-Zuid60474,7%78,6%
Groenveld en Buitengebied5624,1%51,8%
Groote Keeten, Abbestede en Buitengebied13348,8%100,0%
Hoep-Noord80999,5%51,2%
Hoep-Zuid51692,7%63,4%
Kalverdijk12630,6%38,9%
Krabbendam en Buitengebied5345,0%37,7%
Muggenburg96174,7%66,3%
Nes-Noord469100,0%72,7%
Nesdijk92474,7%67,6%
Nolmerban18198,0%54,7%
Oudesluis (woonkern)24449,1%66,8%
Petten-Centrum en Korfwater35256,6%64,2%
Petten-West18747,9%50,3%
Schagen-Centrum1.42066,9%61,9%
Schagen-Centrum-Zuid58961,5%57,7%
Schagerbrug (woonkern)74471,7%60,3%
Schelphoek39065,7%61,3%
Schoorldam8726,7%100,0%
Sint Maarten (woonkern)43360,3%71,6%
Sint Maartensvlotbrug (woonkern)12827,3%60,2%
Sint Maartensvlotbrug-West5721,8%100,0%
Stroet12718,4%38,6%
Tuitjenhorn-Centrum en Kerkbuurt87377,2%58,8%
Tuitjenhorn-West en -Zuid55656,8%71,2%
Uyterland40349,1%57,1%
Waarland (woonkern)90066,1%55,0%
Waldervaart-Noordoost63340,9%67,6%
Waldervaart-Noordwest88556,0%57,3%
Waldervaart-Zuid41956,0%61,8%
Warmenhuizen-Centrum53043,9%41,7%
Warmenhuizen-Zuid38297,6%54,2%
Witte Paal12371,7%48,8%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Schagen

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.