Groenpeil

Schagen-Centrum in Schagen

Buurt in wijk Schagen-Centrum, gemeente Schagen, postcodegebied 1741. 2.415 inwoners in 1.420 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 879 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,5%.

Woningen
1.420
CBS 2025
Inwoners
2.415
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 321.000
CBS 2025, gemeente € 372.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
66,9%
EP-Online, 879 gelabeld
Dekking energielabels
61,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Schagen-Centrum
Labelverdeling Schagen-Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%5
A+++6,0%53
A++3,0%26
A+4,1%36
A33,0%290
B20,3%178
C12,1%106
D6,3%55
E7,5%66
F4,0%35
G3,3%29
Totaal gelabeld100%879
Ter vergelijking: gemeente Schagen
Ter vergelijking: gemeente Schagen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%216
A+++7,5%1.063
A++3,0%432
A+3,7%521
A29,7%4.213
B17,1%2.426
C21,6%3.063
D7,6%1.078
E3,5%495
F2,2%315
G2,7%382
Totaal gelabeld100%14.204
Energielabels Schagen-Centrum vergeleken met Schagen
LabelStavenSchagen-CentrumSchagen
A++++0,6%1,5%
A+++6,0%7,5%
A++3,0%3,0%
A+4,1%3,7%
A33,0%29,7%
B20,3%17,1%
C12,1%21,6%
D6,3%7,6%
E7,5%3,5%
F4,0%2,2%
G3,3%2,7%

Schagen-Centrum Schagen

Deze verdeling gaat over de 61,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Schagen-Centrum vergeleken met Schagen
BouwperiodeStavenSchagen-CentrumSchagen
vóór 194522,3%7,9%
1945–196432,4%7,0%
1965–19742,3%24,7%
1975–199115,2%21,1%
1992–200516,6%20,8%
2006–20141,0%6,8%
2015 en later10,1%11,7%

Schagen-Centrum Schagen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 32,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Schagen-Centrum vergeleken met Schagen
WoningtypeStavenSchagen-CentrumSchagen
Vrijstaand6,9%18,4%
Twee-onder-een-kap14,4%17,1%
Hoekwoning7,1%8,6%
Tussenwoning28,8%27,7%
Appartement42,5%20,2%
Onbekend type0,2%8,0%

Schagen-Centrum Schagen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
228
16,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
658 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Schagen-Centrum

Alle buurten in Schagen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.