Groenpeil

Schagerbrug (woonkern) in Schagen

Buurt in wijk Schagerbrug, gemeente Schagen, postcodegebied 1751. 1.670 inwoners in 744 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 449 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
744
CBS 2025
Inwoners
1.670
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 334.000
CBS 2025, gemeente € 372.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
71,7%
EP-Online, 449 gelabeld
Dekking energielabels
60,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schagerbrug (woonkern)
Labelverdeling Schagerbrug (woonkern)
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%19
A+++16,7%75
A++4,5%20
A+0,2%1
A30,5%137
B15,6%70
C16,0%72
D4,2%19
E4,0%18
F2,0%9
G2,0%9
Totaal gelabeld100%449
Ter vergelijking: gemeente Schagen
Ter vergelijking: gemeente Schagen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%215
A+++7,4%1.054
A++3,0%427
A+3,6%506
A29,7%4.208
B17,0%2.416
C21,6%3.064
D7,6%1.080
E3,5%501
F2,2%318
G2,7%386
Totaal gelabeld100%14.175
Energielabels Schagerbrug (woonkern) vergeleken met Schagen
LabelStavenSchagerbrug (woonkern)Schagen
A++++4,2%1,5%
A+++16,7%7,4%
A++4,5%3,0%
A+0,2%3,6%
A30,5%29,7%
B15,6%17,0%
C16,0%21,6%
D4,2%7,6%
E4,0%3,5%
F2,0%2,2%
G2,0%2,7%

Schagerbrug (woonkern) Schagen

Deze verdeling gaat over de 60,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schagerbrug (woonkern) vergeleken met Schagen
BouwperiodeStavenSchagerbrug (woonkern)Schagen
vóór 194510,9%7,9%
1945–19646,5%7,0%
1965–197431,0%24,6%
1975–199114,3%21,1%
1992–200514,7%20,8%
2006–20141,8%6,9%
2015 en later20,9%11,6%

Schagerbrug (woonkern) Schagen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 31,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schagerbrug (woonkern) vergeleken met Schagen
WoningtypeStavenSchagerbrug (woonkern)Schagen
Vrijstaand25,2%18,3%
Twee-onder-een-kap30,1%17,2%
Hoekwoning10,0%8,5%
Tussenwoning25,8%27,8%
Appartement8,9%20,2%
Onbekend type0,0%7,9%

Schagerbrug (woonkern) Schagen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
213
28,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
796 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schagerbrug

Alle buurten in Schagen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.