Groenpeil

Sint Maarten (woonkern) in Schagen

Buurt in wijk Sint Maarten, gemeente Schagen, postcodegebied 1744. 985 inwoners in 433 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 310 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,5%.

Woningen
433
CBS 2025
Inwoners
985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 328.000
CBS 2025, gemeente € 372.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
60,3%
EP-Online, 310 gelabeld
Dekking energielabels
71,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sint Maarten (woonkern)
Labelverdeling Sint Maarten (woonkern)
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++3,5%11
A++1,0%3
A+0,6%2
A31,0%96
B23,9%74
C26,5%82
D7,7%24
E3,2%10
F1,6%5
G0,6%2
Totaal gelabeld100%310
Ter vergelijking: gemeente Schagen
Ter vergelijking: gemeente Schagen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%216
A+++7,5%1.063
A++3,0%432
A+3,7%521
A29,7%4.213
B17,1%2.426
C21,6%3.063
D7,6%1.078
E3,5%495
F2,2%315
G2,7%382
Totaal gelabeld100%14.204
Energielabels Sint Maarten (woonkern) vergeleken met Schagen
LabelStavenSint Maarten (woonkern)Schagen
A++++0,3%1,5%
A+++3,5%7,5%
A++1,0%3,0%
A+0,6%3,7%
A31,0%29,7%
B23,9%17,1%
C26,5%21,6%
D7,7%7,6%
E3,2%3,5%
F1,6%2,2%
G0,6%2,7%

Sint Maarten (woonkern) Schagen

Deze verdeling gaat over de 71,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sint Maarten (woonkern) vergeleken met Schagen
BouwperiodeStavenSint Maarten (woonkern)Schagen
vóór 19454,5%7,9%
1945–19645,5%7,0%
1965–197425,5%24,7%
1975–199117,1%21,1%
1992–200525,5%20,8%
2006–20143,2%6,8%
2015 en later18,7%11,7%

Sint Maarten (woonkern) Schagen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 25,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sint Maarten (woonkern) vergeleken met Schagen
WoningtypeStavenSint Maarten (woonkern)Schagen
Vrijstaand18,1%18,4%
Twee-onder-een-kap19,4%17,1%
Hoekwoning9,0%8,6%
Tussenwoning22,3%27,7%
Appartement8,1%20,2%
Onbekend type23,2%8,0%

Sint Maarten (woonkern) Schagen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
133
30,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
458 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sint Maarten

Alle buurten in Schagen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.