Groenpeil

't Zand-West- en -Zuid in Schagen

Buurt in wijk 't Zand, gemeente Schagen, postcodegebied 1756. 850 inwoners in 381 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 212 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
381
CBS 2025
Inwoners
850
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 317.000
CBS 2025, gemeente € 372.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
44,8%
EP-Online, 212 gelabeld
Dekking energielabels
55,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling 't Zand-West- en -Zuid
Labelverdeling 't Zand-West- en -Zuid
LabelAandeelWoningen
A+2,4%5
A25,0%53
B17,5%37
C30,7%65
D8,0%17
E6,6%14
F6,1%13
G3,8%8
Totaal gelabeld100%212
Ter vergelijking: gemeente Schagen
Ter vergelijking: gemeente Schagen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%215
A+++7,4%1.054
A++3,0%427
A+3,6%506
A29,7%4.208
B17,0%2.416
C21,6%3.064
D7,6%1.080
E3,5%501
F2,2%318
G2,7%386
Totaal gelabeld100%14.175
Energielabels 't Zand-West- en -Zuid vergeleken met Schagen
LabelStaven't Zand-West- en -ZuidSchagen
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%7,4%
A++0,0%3,0%
A+2,4%3,6%
A25,0%29,7%
B17,5%17,0%
C30,7%21,6%
D8,0%7,6%
E6,6%3,5%
F6,1%2,2%
G3,8%2,7%

't Zand-West- en -Zuid Schagen

Deze verdeling gaat over de 55,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes 't Zand-West- en -Zuid vergeleken met Schagen
BouwperiodeStaven't Zand-West- en -ZuidSchagen
vóór 194519,3%7,9%
1945–19647,1%7,0%
1965–197440,6%24,6%
1975–199119,8%21,1%
1992–20059,9%20,8%
2006–20142,8%6,9%
2015 en later0,5%11,6%

't Zand-West- en -Zuid Schagen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes 't Zand-West- en -Zuid vergeleken met Schagen
WoningtypeStaven't Zand-West- en -ZuidSchagen
Vrijstaand33,5%18,3%
Twee-onder-een-kap20,8%17,2%
Hoekwoning9,4%8,5%
Tussenwoning28,8%27,8%
Appartement7,5%20,2%
Onbekend type0,0%7,9%

't Zand-West- en -Zuid Schagen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
155
40,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
556 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk 't Zand

Alle buurten in Schagen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.