Groenpeil

Haamstede in Schouwen-Duiveland

Buurt in wijk Wijk 12 Haamstede, gemeente Schouwen-Duiveland, postcodegebied 4328. 1.995 inwoners in 1.040 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 707 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
1.040
CBS 2025
Inwoners
1.995
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 391.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
75,1%
EP-Online, 707 gelabeld
Dekking energielabels
68,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Haamstede
Labelverdeling Haamstede
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++4,0%28
A++0,6%4
A+4,5%32
A52,5%371
B13,4%95
C12,4%88
D4,1%29
E2,3%16
F3,5%25
G2,5%18
Totaal gelabeld100%707
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%139
A+++2,3%285
A++0,9%111
A+3,4%411
A32,5%3.983
B17,1%2.095
C20,5%2.516
D7,8%953
E5,8%715
F4,2%512
G4,3%530
Totaal gelabeld100%12.250
Energielabels Haamstede vergeleken met Schouwen-Duiveland
LabelStavenHaamstedeSchouwen-Duiveland
A++++0,1%1,1%
A+++4,0%2,3%
A++0,6%0,9%
A+4,5%3,4%
A52,5%32,5%
B13,4%17,1%
C12,4%20,5%
D4,1%7,8%
E2,3%5,8%
F3,5%4,2%
G2,5%4,3%

Haamstede Schouwen-Duiveland

Deze verdeling gaat over de 68,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Haamstede vergeleken met Schouwen-Duiveland
BouwperiodeStavenHaamstedeSchouwen-Duiveland
vóór 194510,5%12,4%
1945–19645,8%9,9%
1965–197413,2%18,1%
1975–199131,8%24,3%
1992–200512,9%16,2%
2006–201411,9%13,0%
2015 en later14,0%6,1%

Haamstede Schouwen-Duiveland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Haamstede vergeleken met Schouwen-Duiveland
WoningtypeStavenHaamstedeSchouwen-Duiveland
Vrijstaand20,4%25,2%
Twee-onder-een-kap23,9%15,0%
Hoekwoning10,6%8,0%
Tussenwoning29,7%24,3%
Appartement15,4%15,0%
Onbekend type0,0%12,4%

Haamstede Schouwen-Duiveland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
617
59,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.819 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
50 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 12 Haamstede

Alle buurten in Schouwen-Duiveland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.