Groenpeil

Kloosterweg en omgeving in Schouwen-Duiveland

Buurt in wijk Wijk 12 Haamstede, gemeente Schouwen-Duiveland, postcodegebied 4328. 525 inwoners in 335 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 196 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
335
CBS 2025
Inwoners
525
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 755.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
94,0%
CBS 2025
Label A of B
52,0%
EP-Online, 196 gelabeld
Dekking energielabels
58,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kloosterweg en omgeving
Labelverdeling Kloosterweg en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%2
A++3,1%6
A+2,0%4
A31,6%62
B14,3%28
C20,9%41
D10,2%20
E9,2%18
F4,6%9
G3,1%6
Totaal gelabeld100%196
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%139
A+++2,3%285
A++0,9%111
A+3,4%411
A32,5%3.983
B17,1%2.095
C20,5%2.516
D7,8%953
E5,8%715
F4,2%512
G4,3%530
Totaal gelabeld100%12.250
Energielabels Kloosterweg en omgeving vergeleken met Schouwen-Duiveland
LabelStavenKloosterweg en omgevingSchouwen-Duiveland
A++++0,0%1,1%
A+++1,0%2,3%
A++3,1%0,9%
A+2,0%3,4%
A31,6%32,5%
B14,3%17,1%
C20,9%20,5%
D10,2%7,8%
E9,2%5,8%
F4,6%4,2%
G3,1%4,3%

Kloosterweg en omgeving Schouwen-Duiveland

Deze verdeling gaat over de 58,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kloosterweg en omgeving vergeleken met Schouwen-Duiveland
BouwperiodeStavenKloosterweg en omgevingSchouwen-Duiveland
vóór 194512,8%12,4%
1945–19644,6%9,9%
1965–197428,1%18,1%
1975–199119,9%24,3%
1992–200511,2%16,2%
2006–201422,4%13,0%
2015 en later1,0%6,1%

Kloosterweg en omgeving Schouwen-Duiveland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 28,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kloosterweg en omgeving vergeleken met Schouwen-Duiveland
WoningtypeStavenKloosterweg en omgevingSchouwen-Duiveland
Vrijstaand80,1%25,2%
Twee-onder-een-kap1,5%15,0%
Hoekwoning0,0%8,0%
Tussenwoning1,5%24,3%
Appartement14,8%15,0%
Onbekend type2,0%12,4%

Kloosterweg en omgeving Schouwen-Duiveland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
132
39,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
613 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 12 Haamstede

Alle buurten in Schouwen-Duiveland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.