Groenpeil

Broeksittard in Sittard-Geleen

Buurt in wijk Wijk 02 Overhoven, gemeente Sittard-Geleen, postcodegebied 6137. 1.370 inwoners in 638 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 390 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,7%.

Woningen
638
CBS 2025
Inwoners
1.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 262.000
CBS 2025, gemeente € 271.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
45,6%
EP-Online, 390 gelabeld
Dekking energielabels
61,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Broeksittard
Labelverdeling Broeksittard
LabelAandeelWoningen
A+++9,7%38
A++0,3%1
A+8,7%34
A14,6%57
B12,3%48
C25,1%98
D12,3%48
E5,4%21
F5,1%20
G6,4%25
Totaal gelabeld100%390
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%108
A+++1,9%559
A++1,3%383
A+3,8%1.101
A26,1%7.540
B18,2%5.255
C22,0%6.357
D10,8%3.127
E7,3%2.101
F4,6%1.327
G3,7%1.057
Totaal gelabeld100%28.915
Energielabels Broeksittard vergeleken met Sittard-Geleen
LabelStavenBroeksittardSittard-Geleen
A++++0,0%0,4%
A+++9,7%1,9%
A++0,3%1,3%
A+8,7%3,8%
A14,6%26,1%
B12,3%18,2%
C25,1%22,0%
D12,3%10,8%
E5,4%7,3%
F5,1%4,6%
G6,4%3,7%

Broeksittard Sittard-Geleen

Deze verdeling gaat over de 61,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Broeksittard vergeleken met Sittard-Geleen
BouwperiodeStavenBroeksittardSittard-Geleen
vóór 194510,8%10,6%
1945–196445,4%24,2%
1965–19749,5%19,2%
1975–19916,9%21,0%
1992–20059,5%13,2%
2006–20141,8%7,0%
2015 en later16,2%4,9%

Broeksittard Sittard-Geleen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 45,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Broeksittard vergeleken met Sittard-Geleen
WoningtypeStavenBroeksittardSittard-Geleen
Vrijstaand9,7%11,0%
Twee-onder-een-kap23,1%23,1%
Hoekwoning23,1%7,2%
Tussenwoning36,7%15,6%
Appartement7,2%43,0%
Onbekend type0,3%0,1%

Broeksittard Sittard-Geleen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
187
29,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
720 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Overhoven

Alle buurten in Sittard-Geleen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.