Groenpeil

Baandert in Sittard-Geleen

Buurt in wijk Wijk 02 Overhoven, gemeente Sittard-Geleen, postcodegebied 6131 en postcodegebied 6136. 3.135 inwoners in 1.824 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.102 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,7%.

Woningen
1.824
CBS 2025
Inwoners
3.135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 240.000
CBS 2025, gemeente € 271.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
48,9%
EP-Online, 1.102 gelabeld
Dekking energielabels
60,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Baandert
Labelverdeling Baandert
LabelAandeelWoningen
A+++2,3%25
A++0,4%4
A+4,6%51
A31,7%349
B10,0%110
C16,2%179
D15,0%165
E9,9%109
F5,5%61
G4,4%49
Totaal gelabeld100%1.102
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%108
A+++1,9%559
A++1,3%383
A+3,8%1.101
A26,1%7.540
B18,2%5.255
C22,0%6.357
D10,8%3.127
E7,3%2.101
F4,6%1.327
G3,7%1.057
Totaal gelabeld100%28.915
Energielabels Baandert vergeleken met Sittard-Geleen
LabelStavenBaandertSittard-Geleen
A++++0,0%0,4%
A+++2,3%1,9%
A++0,4%1,3%
A+4,6%3,8%
A31,7%26,1%
B10,0%18,2%
C16,2%22,0%
D15,0%10,8%
E9,9%7,3%
F5,5%4,6%
G4,4%3,7%

Baandert Sittard-Geleen

Deze verdeling gaat over de 60,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Baandert vergeleken met Sittard-Geleen
BouwperiodeStavenBaandertSittard-Geleen
vóór 19452,6%10,6%
1945–196443,8%24,2%
1965–197425,3%19,2%
1975–19911,5%21,0%
1992–200515,2%13,2%
2006–20149,1%7,0%
2015 en later2,5%4,9%

Baandert Sittard-Geleen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 43,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Baandert vergeleken met Sittard-Geleen
WoningtypeStavenBaandertSittard-Geleen
Vrijstaand5,7%11,0%
Twee-onder-een-kap17,2%23,1%
Hoekwoning3,0%7,2%
Tussenwoning14,7%15,6%
Appartement59,4%43,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Baandert Sittard-Geleen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
487
26,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.523 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Overhoven

Alle buurten in Sittard-Geleen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.